וול סטריט פותחת שבוע בנטייה לעליות

אתמול חתם הנשיא טראמפ על צו המאשר המשך מענקים לתושבי ארה"ב אשר איבדו את עבודתם בעקבות וירוס הקורונה

חדשות ספונסר 10/08/2020 17:00

א+א-

בורסות ארה"ב צפויות לפתוח את שבוע המסחר ביציבות על רקע המשך המתיחות בין ארה"ב לסין. הלילה הודיעה סין על סנקציות אישיות על 11 אישים אמריקאים על רקע התערבותה של ארה"ב ומתן סנקציות על 11 בכירים סיניים חלקם תושבי הונג קונג. 

 

אתמול חתם הנשיא טראמפ על צו המאשר המשך מענקים לתושבי ארה"ב אשר איבדו את עבודת בעקבות וירוס הקורונה. גובה המענקים עומד על 400 דולר לשבוע (במקום 600 דולר), בכך טראמפ עוקף את בית המחוקקים שלא הגיע להסכמה בנוגע לחבילת סיוע נוספת וניצל את הסמכויות שניתנו לו בתור נשיא שחוקיותן שנויה במחלוקת. 

 

פרשנים טוענים שמעשיו של טראמפ באים על רקע מערכת הבחירות וסוג של ניסיון נואש להציל אותה עם סיוע כספי למובטלים, דחיות מס, דחייה של תשלומי הלוואות סטודנטים והמשך הקפאה של פינויים מבתים.

 

בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית, הדקס עולה ב-0.1%, הקאק הצרפתי עולה 0.4% ובריטניה מתחזקת כ-0.3%. באסיה ננעלו הבורסות במגמה מעורבת, ביפן לא התקיים מסחר, הונג קונג ירדה 0.6%, הקוספי בקוריאה ננעל בעליה של 1.5% ומדד שנחאי עלה 0.75%.

 

חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה 1.5% למחיר של 41.8 דולר לחבית. הזהב נעצר בימים האחרונים, כעת נסחרת אונקיה במחיר של 2,030 דולר.

 

מניות בכותרות

מריוט (MAR) רשת המלונות פרסמה דוחות חלשים מהציפיות עם הפסד של 64 סנט למניה מול צפי להפסד של 42 סנט. זהו ההפסד הרבעוני הראשון של החברה מזה 9 שנים. החברה ממשיכה לסבול מוירוס הקורונה וביקושים והתאוששות חלשים מאוד בשל ירידה בתעופה ותנועת התיירים העולמית.

 

ברייקשיר האת’וואיי (BRK.A) - החברה ביצעה קניה חוזרת של מניות בגובה 5.1 מיליארד דולר ברבעון האחרון, כך לפי דוחות החברה אשר פורסמו בסוף השבוע. החברה דיווחה על ירידה של 10% ברווח התפעולי ביחס לרבעון המקביל. הרווח הכולל זינק ב-86% ביחס לשנה שעברה בעיקר בשל תיק ההשקעות של החברה ובזכות מניית אפל.

 

קנופי (CGC) חברת הקאנביס הקנדית דיווחה על הפסד קטן מהצפוי והכנסות גבוהות מציפיות השוק. החברה דיווחה שמגפת הקורונה העלתה ביקוש למוצרי החברה.

 

רופר טכנולוגי (ROP) חברת התוכנה נמצאת בשיחות על רכישה של חברת תוכנה לשוק הביטוח "ורטפור" בסך 5.5 מיליארד דולר על פי דיווח של רויטרס. במידה ותגיד כן להסכמות זוהי תהיה הרכישה הגדולה ביותר שלה עד כה.

 

איסטמן קודאק (KODK) מציגה את החלום ושברו, החברה צוללת 40% במסחר המוקדם על רקע עצירה בתשלום של 765 מיליון דולר מהממשל בשל האשמות וחקירה של ה-SEC על מתן אופציות למניות שהוענקו למנהלים יום לפני ההכרזה על הלוואה.

 

אמזון (AMZN) וחברת הקניונים סיימון פרופרטיס (SPG) בשיחות על השכרה של חנויות ריקות במרכזיה למרכזי חלוקה של חברת אמזון. השיחות האחרונות בין החברות מתמקדות בשטחי המסחר שהתפנו ע"י סירס וג’י סי פני אשר פשטו רגל בשנה האחרונה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה