הראל פיננסים: סקטורים בצמיחה בתקופת הקורונה זה לא רק טכנולוגיה

ביצועי המניות והדו"חות מלמדים ששווה להיחשף גם למגזרים כמו ציוד רפואי; עדכון מדדי המניות בישראל ועונת הדו"חות עשויים לשפר את ביצועי המניות

חדשות ספונסר 10/08/2020 11:35

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום את הפוקוס השבועי בו הם מתייחסים למצב המניות והאג"ח בישראל ובעולם ואומרים כי מומלצת חשיפה לסקטורים בצמיחה בשל הקורונה, אבל לא רק בתחום הטכנולוגיה אלא גם בתחומים כמו ציוד רפואי.

 

החודשים האחרונים לימדו אותנו שלמרות הדרמות הכלכליות הגדולות, לא משנה באיזה גיאוגרפיה השקענו, אלא לאילו סקטורים נחשפנו. כך נרצה לשמור על פיזור רחב וחשיפה למספר חברות גדול תוך גיוון לשלל סקטורים בצמיחה ובניהם עבודה מרחוק, מחשוב ענן, למידה מרחוק, מסחר מקוון, סייבר ועוד.

 

ניתוח התוצאות של עונת הדו"חות הכספיים מלמדת כי לא נכון להסתכל רק על תחום הטכנולוגיה אלא גם על סקטורים אחרים שמרוויחים מהמצב כמו חברות הציוד הרפואי – אחד הסקטורים הבולטים ביותר בצמיחה בהכנסות וברווחים ברבעון האחרון, סקטור שגם עלה בשבועות האחרונים יותר מרוב תתי הסקטורים מתחום הטכנולוגיה.

 

בשוק האג"ח המקומי, מסבירים כלכלני הראל, ניכרת חזרתו של האפיק הקונצרני, על רקע תוכנית הרכישות של בנק ישראל. בשבוע החולף נחשפו מימדי הרכישות של בנק ישראל המסתכמים בכ-600 מיליון ₪ עד עתה, שהיו אמנם זניחות בהתחשב בגודל התוכנית שמוערכת בכ-15 מיליארד ₪, אך החשיבות היא שהשוק מפנים את הנכונות של הבנק להירתם לסייע.

 

בשבוע החולף מדדי האג"ח הקונצרני בלטו בהובלת מדד תל בונד גלובאל (3.2%+) ותל בונד דולר (2%+) לאור הנפקה מוצלחת של אג"ח קבוצת דלק. לצד החשיפה לאג"ח בישראל בדירוגיA  ומעלה נמשיך לשלב חשיפה לאג"ח ארה"ב, בשל המעורבות הגדולה של הפד, שתרמה לירידת תשואות בארה"ב ואין סיבה שלא תעשה זאת בישראל. 

 

בשורה התחתונה, התנודתיות החדה מייצרת לא מעט הזדמנויות. אי אפשר להתעלם מהנתק בין הכלכלה הריאלית לשווקים הפיננסיים. אחד הלקחים שיש להפנים מהגל הראשון הוא שהזדמנויות נפתחות ונסגרות מהר.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה