רשות התחרות הגישה כתב אישום נגד מוקי גרידינגר וחברת פורום פילם בעבירה של הפרת תנאי מיזוג בנסיבות מחמירות.

פורום פילם מפיצה סרטים של חלק מהאולפנים הגדולים של הוליווד לבתי קולנוע. גרידינגר משמש מנכ"ל ובעל מניות משמעותי בחברת Cineworld, מחברות הקולנוע הגדולות ביותר בעולם. Cineworld שולטת גם בפורום פילם וגם ברשתות בתי הקולנוע יס פלאנט ורב-חן.

בשנת 2010 אישרה רשות התחרות, בכפוף לתנאים, מיזוג בין פורום פילם לבין א.ד. מטלון ושות’ בע"מ. כתוצאה מהמיזוג פורום פילם החזיקה בזכויות להפצה בלעדית של שלושה מתוך שישה אולפני המייג’ורס, אולפני סרטים גדולים בהוליווד (Walt Disney Pictures, Sony Pictures Entertainment, Twentieth Century Fox). בשנת 2018 עברה לפורום פילם גם ההפצה של Paramount Pictures.

בעת בדיקת המיזוג התעורר חשש לפיו פורום פילם תוכל לאחר המיזוג לפגוע בבתי קולנוע המתחרים בבתי הקולנוע הקשורים אליה (רב-חן ויס פלאנט) בכך שתסרב לספק לבתי הקולנוע המתחרים סרטים מבית היוצר של האולפנים הגדולים אותם היא מפיצה בבלעדיות. אישור המיזוג הותנה בתנאי שנועד להפיג את החשש התחרותי.

חקירת הרשות החלה בשנת 2018 בעקבות בדיקת המיזוג בין Walt Disney ו-Fox.

בהתאם לתנאי פורום פילם מחויבת לספק סרטים שהופצו על ידה בתפוצה רחבה גם לבתי קולנוע מתחרים. על פי כתב האישום, פורום פילם סירבה, באופן שיטתי על פני השנים 2015 - 2019, לספק סרטים לבית קולנוע לב תל אביב, המתחרה בבית קולנוע רב-חן דיזינגוף שנמצא בסמוך לו. במרבית המקרים המתוארים בכתב האישום מדובר בסרטי ילדים אשר רשת לב ביקשה להקרין בקולנוע תל אביב.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש