גיוס הון

חברת רני צים גייסה כ-30 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית

ההנפקה בוצעה לשלושה גופים משוק ההון - קבוצת הפניקס, בית ההשקעות מור וקרן ההשקעות VAR; הפניקס הפכה לבעלת עניין בחברה ומחזיקה 5.92% מההון

חדשות ספונסר 09/08/2020 11:14

א+א-

חברת רני צים מרכזי קניות ביצעה ביום חמישי גיוס הון בסך כ-30 מיליון שקל בדרך של הנפקת מניות פרטית, יחד עם הנפקת אופציות, שמימושן יאפשר את הגדלת היקף הגיוס בסכום נוסף של כ-23 מיליון שקל. ההנפקה הפרטית בוצעה ל-3 גופים משוק ההון הישראלי: קבוצת הפניקס, בית ההשקעות מור וקרן ההשקעות VAR.

 

בסך הכל, הנפיקה חברת רני צים מרכזי קניות למשקיעים כ-8.72 מיליון מניות, שיהוו כ-6.3% מהון החברה לאחר ההנפקה. במידה המשקיעים יממשו את האופציות שקיבלו, יעמוד שיעור אחזקתם הכולל בחברה על כ-8.9%.

 

קבוצת הפניקס הינה המשקיעה הגדולה בהנפקה (כ-22 מיליון שקל), ותהפוך לאחריה לבעלת עניין בחברה עם אחזקה של כ-5.92% מההון, ובמידה וימומשו כל האופציות שהונפקו, היא עשויה להגיע עד לשיעור אחזקה של כ-7.72% בחברה. בעל השליטה בחברה, רני צים, יחזיק לאחר ההנפקה בכ-64.6% מהון החברה, ובמידה ותמומשנה האופציות, יעמוד שיעור זה על כ-59.3% מההון.

 

בעסקה הנוכחית, הונפקו המניות לפי מחיר של 3.45 שקל למניה, המשקף הנחה של כ-5% בהשוואה למחיר הסגירה של המניה ביום 5 באוגוסט. לצד המניות, הונפקו למשקיעים כ-5.23 מיליון אופציות, שמחיר המימוש שלהן הוא 4.4 שקל למניה, והניתנות למימוש במשך 3 שנים ממועד הנפקתן. את ההנפקה הובילה חברת החיתום ווליו בייס.

 

מניות רני צים מרכזי קניות, שהונפקו בתחילת שנת 2018, נסחרות בבורסה, נכון להבוקר, לפי שווי של כ-515 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה, נכון ליום 31.3.2020, עומד על כ-422 מיליון שקל.

 

רני צים, מנכ"ל רני צים מרכזי קניות: "על רקע אירוע הקורונה והמצב הנוכחי של הכלכלה המקומית, אנו רואים במהלך זה הבעת אמון גדולה מאוד מצד שוק ההון בפעילותה של חברת רני צים מרכז קניות ובמודל העסקי הייחודי שבנינו בחברה לאורך השנים, המתבסס בין היתר על תמהיל נכון המוטה צריכה בסיסית, פעילות באזורים שאינם רוויים במסחר, שמירה על הוגנות תמידית מול השוכרים ועל איתנות פיננסית גבוה, אלו הם חלק מהגורמים התומכים ביכולתה של רני צים מרכזי קניות לצלוח בצורה מיטבית את התקופה הנוכחית.

 

בתוך כך, אנו ממשיכים בפעילות הייזום שלנו, תוך מתן דגש על המגזר הערבי ואזורי הפריפריה. זאת, כחלק מהמשך צמיחתה העתידית של החברה, כאשר בימים אלה אנו מתקדמים עם פיתוח המתחם המסחרי גני תקווה, מתיחת פנים לנכס שרכשנו בנוף הגליל, הקמת סניף עבור ’אושר עד’ בכפר סבא ותחילת עבודות ההקמה של המרכז המסחרי בטירה.

 

בכוונתנו להמשיך לפעול במרץ לקידום תוכניות העבודה של החברה לצד איתור עסקאות אטרקטיביות בעלות פוטנציאל השבחה ולהוות שחקו ייחודי בתחום הנדל"ן המניב בישראל". 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה