המלצות אנליסטים

לאומי שוקי הון על דו”חות בזן: קנייה אטרקטיבית לטווח הארוך

מחיר השפל של המניה ושינוי הטעמים בשווקים בהחלט הופכים את המניה לקנייה אטרקטיבית לטווח הארוך

חדשות ספונסר 06/08/2020 14:25

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, מגיבה לפרסום דו"חות בזן: "התוצאה טובה מאוד ביחס לצפי ולתקופה. המרווח האזרי (מדד ייחוס לזיקוק המשתמש בסוג נפט שמקורו באזרבייג’ן) הממוצע של החודש האחרון כ-1.8 דולר לחבית - גוזר שוב אביטדה של 0. כלומר, מדובר ברבעון חריג לטובה במציאות של היום. מחיר השפל של המניה ושינוי הטעמים בשווקים, שמחפשים ’לגלות’ מחדש מניות סיקליקליות ברגע שתגיע הבשורה על חיסונים - בהחלט הופכים את המניה לקנייה אטרקטיבית לטווח הארוך".

 

לדברי פריד, "הדו"ח סביר, בוודאי ביחס לתקופה ולחששות שלנו. לצערנו, לא מייצג ביחס לנתוני המרווחים של היום. ה- EBITDA המאוחד המנוטרל (הפרמטר החשוב שבו נמדדת רווחיות בתי זיקוק) הסתכם בכ-82 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת 0 ברבעון הקודם.

 

הרבעון השני של השנה החזיר, כמובטח, לתוצאות המנוטרלות של בז״ן חלק מההפסדים החשבונאיים והריאליים שנגרמו למרווחי הזיקוק והמלאי על-ידי ה-dfl (פער בין מחיר הנפט באספקה פיזית למחיר החוזה הראשון בבורסות אייס) הגיע לכ-11 ובשיא ל- 17 דולר. בתקופה זו נרשם גם מחיר שלילי בניו יורק. פערים אלה היטו את התוצאה ברבעון הראשון כלפי מטה למרות רווחי הגנות. זאת, בגלל שמנגנוני הניטרול אינם מותאמים לתקופות של תנודתיות הקיצונית שאיפיינה את המרווחים ואת מחירי הנפט במשבר הנוכחי.

 

"ה-EBITDA החריג לטובה של הזיקוק שיקף את השפעות ’ההחזרה’ של הפסדי הרבעון הראשון. כאשר הפער בין מרווח הייחוס האזרי למרווח בזן עמד על 4.9 ד’ לחבית. מרווח בזן הממוצע בשני הרבעונים עמד על כ-2.8 דולר לחבית ושיקף פרמיה סבירה של כ-0.8 דולר. הרבעון הפתיע לטובה בייחוד לאור נצילות המתקנים, שעמדה על 80%, שמעלה אותן אוטומטית בכ-15% מול נצילות מקובלת של 95% . עם זאת, היחס בין ההוצאות הקבועות למרווח נשמר בשל הידוק ההוצאות, שכללו צמצום הוצאות שכר. לכך סייע גם הפטור מארנונה. מיקסום הרווחיות נבע גם מהפניית התפוקה לפטרוכימיה, שהיקף הייצור שלה לא נפגע למרות נצילות נמוכה של המתקנים".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה