לאומי: ”העלייה בביקוש מסבירה את עליות השערים החדות של חברות תעופה אירופאיות”

"נתונים מעידים על עלייה בביקוש, אמנם לטיסות פנים ארה"ב, אך עדיין ביקוש שאותו משרתות חברות התעופה"

מערכת ספונסר 05/08/2020 16:29

א+א-

שמוליק קרפף, אנליסט ניירות ערך זרים באגף לייעוץ השקעות בלאומי, התייחס היום למניות התעופה האירופאיות לאחר ההודעה על פשיטת רגל של חברת וירג’ין אטלנטיק הבריטית:

"במהלך השבוע האחרון אנו עדים לעלייה הדרגתית, אך עקבית, במספר הנוסעים בשדות התעופה ברחבי ארה"ב. לשם המחשה, לפי נתונים רשמיים של TSA (הומלנד בארה"ב) מספר הנוסעים ב-3 באוגוסט עמד על 737 אלף, בהשוואה לממוצע של כ-600 אלף מבקרים בלבד בתחילת חודש יולי, ולממוצע של כ-300 אלף בלבד במהלך חודש מאי. נתונים אלו מעידים על עלייה בביקוש, אמנם לטיסות פנים ארה"ב, אך עדיין ביקוש שאותו משרתות חברות התעופה. זו ככל הנראה הסיבה לעליות השערים החדות היום במסחר של מספר חברות תעופה אירופאיות כגון לופטנהזה ואיזיג’ט, על אף הידיעה על פשיטת הרגל של וירג’ין שאיננה מבשרת טובות לעתיד הקרוב של חברות תעופה רבות בעולם".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה