מנכ”ל VIDEA: מחירי שוקי המניות נושקים לרמתם ערב משבר הקורונה

ההטרוגניות הרבה בביצועי המניות השונות ממחישה את הסיכון בהסתמכות על בחירת מניות בודדות ואת הערך הרב שיש בהיצמדות למדדים

חדשות ספונסר 05/08/2020 12:27

א+א-

פול קליין, מנכ"ל וידאה (VIDEA), חברת ניהול ההשקעות הדיגיטלי מבית לאומי, מתייחס למגמה החיובית בשווקים ואומר כי שוק המניות מחזיק מעמד והמחירים בו נושקים לרמתם ערב משבר הקורונה. זאת, למרות מצב הכלכלה הריאלית והשפעתה על עונת הדו"חות הכספיים. נראה כי התשואות הנמוכות עד אפסיות באפיקים הסולידיים מעודדות את המשקיעים להמשיך להשקיע בנכסי סיכון ומעניקות תמיכה לשוקי המניות".

 

לדברי קליין, "מדד S&P500 נמוך רק בכ-2% מנקודת השיא שלו בפברואר, ערב התפרצות הוירוס באירופה ובארה"ב. מנקודת השפל שלו במרץ, עלה מדד S&P-500 ב-44%. זאת, כשבמקביל פורסמו נתוני הירידה בתוצר בארה"ב, שהיו הגרועים ביותר מזה עשורים.

 

גם הדו"חות הכספיים שפורסמו בתקופה האחרונה היו רחוקים מלהיות מזהירים ומשקפים את מצב הכלכלה הריאלית בעולם. עם זאת, הם היו הרבה יותר גבוהים מהציפיות המוקדמות. כמובן, כמו בכל משבר יש גופים שיצאו נשכרים מהמצב – ונראה שהמשקיעים שואבים מכך עידוד. זאת, לצד התשואות הנמוכות מאוד על נכסים סולידיים כמו אג"ח לטווח קצר.

 

גם בנכסים שרמת הסיכון בהם גבוהה יותר לכאורה, כמו האג"ח הקונצרניות, התשואות נמוכות על רקע תמיכת הבנקים המרכזיים. המשמעות היא שכדי להשיג תשואה בתקופה הקרובה יש צורך לקחת יותר סיכונים, ונראה כי משקיעים רבים מוכנים לעשות זאת.

 

לא ניתן להימנע מנטילת סיכון כלל אך ניתן לנהל אותו. ההטרוגניות הרבה בביצועי המניות השונות ממחישה את הסיכון בהסתמכות על בחירת מניות בודדות ואת הערך הרב שיש בהיצמדות למדדים, אשר הפיזור בהם מקטין את אותו הסיכון בתקופה זו ובכלל. חשוב גם לזכור כי אנו נמצאים בתקופה שבה השווקים תנודתיים מאוד, ולכן ההשקעה צריכה להיות מותאמת לסיבולת הסיכון של המשקיע".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה