לאומי פרטנרס: המלצת תשואת שוק למניית גב-ים, אפסייד של כ-5% על מחיר המניה

״גב-ים מציגה יציבות ב- NOI ומדווחת כי נכון לעתה היא לא מרגישה בהשפעה מהותית של משבר הקורונה על הגביה והביקוש"

חדשות ספונסר 29/07/2020 09:53

א+א-

ברי גנדנשטיין, אנליסט בכיר בלאומי פרטנרס, מגיב הבוקר לפרסום דו"חות גב-ים ומותיר את המלצת "תשואת שוק" למניה, תוך עדכון מחיר היעד ל-2,092 שקל, המשקף אפסייד של כ-5% על מחיר השוק.

 

״גב-ים מציגה יציבות ב- NOI ומדווחת כי נכון לעתה היא לא מרגישה בהשפעה מהותית של משבר הקורונה על הגביה והביקוש." גנדנשטיין מציין כי "ההנחה שלנו לגבי הפגיעה של הקורונה בתזרים של החברה נותרה בהתאם לתרחיש הבסיס, כאשר לאור התוצאות בטווח הקצר הערכנו כי השנה תהיה פגיעה מינורית מאוד בתזרים.

 

תרחיש הבסיס שלנו מבוסס על השפעה של מיתון משמעותי במשק, בהתאם לתחזיות המאקרו כלכליות, ואינו לוקח בחשבון שינוי טעמים בתחום המשרדים. שיעור ההיוון של התזרים הוערך על פי ריבית חסרת סיכון ריאלית וחישוב הבטא על ידי העמסת הבטא הללא ממונפת הממוצעת בענף בהתאם לרמת המינוף (בנטרול המזומן העודף) של החברה. שיעור היוון התזרים לבעלי המניות עומד על 7.5%.

 

על פי דוחות הרבעון השני שהחברה פרסמה אתמול, ה- NOI שמר על יציבות ביחס לרבעון הקודם עם 129.6 מיליון ₪, כאשר החברה דיווחה כי חידושי חוזי השכירות שנחתמו במהלך הרבעון השני גילמו עליה בשיעור של כ- 9.1% בשכ"ד. מדובר ב- 27 חוזים בשטח של כ- 22 א’ מ"ר, כאשר ברבעון הראשון נחתמו 41 חוזים בשטח של 44 א’ מ"ר שגילמו עליה של 6.7%.

 

כמובן שהירידה בהיקף החוזים ברבעון השני אינה מעידה על ירידה בביקוש כיוון שברמה הרבעונית השונות בהיקף החוזים המסתיימים גבוהה מאוד. להערכת החברה המחירים בחידוש החוזים מייצגים את העליה בשכ"ד בשווקי הפעילות מתחילת החוזה הקודם (לפני כ- 4-5 שנים) ושכר הדירה שנחתם קרוב לזה שהיה בסוף 2019, ללא השפעה של משבר הקורונה. גם יתר תנאי החוזה (תקופה, הצמדה, הטבות) ללא שינוי לטענת החברה. התפוסה נשארה יציבה וגבוהה מאוד והחברה מדווחת כי אין שינוי בגביה ביחס לאשתקד.

 

נוסיף כי, בהתאם לתגובות שאנו מקבלים מהחברות בתחום, נראה שלחברות גדולות המהוות את מרבית השוכרים של גב ים אין הרבה אלטרנטיבות, כך שברירת המחדל כרגע הינה לחדש את החוזים בשטחים הקיימים, למרות הירידה בנצילות המשרד בטווח הקצר. ה- FFO ירד ביחס לרבעון הקודם, אך בעיקר בהשפעת הוצאות מס ולפיכך אינו מעיד על שינוי בתזרים המייצג.

 

לחברה צבר משמעותי של נכסים בייזום, ברובם בניה ספקולטיבית כאשר אנו מעריכים כי, על רקע המשבר, יקטנו היקפי בניה ללא השכרות משמעותיות מראש. ניתן לראות זאת גם במצבת הפרויקטים שביזום שהחברה מפרסמת, כאשר הרבעון הרשימה לא כללה את רחובות 5, חולון 3-4, והרצליה מג"י 7; לטענת החברה מדובר בפרויקטים בשלב רישוי ותכנון מוקדם והיא "עם האצבע על הדופק לגבי מצב השוק וההחלטות יתקבלו תוך כדי תנועה". כמו כן, החברה דיווחה כי, בשונה מחידושי החוזים הקיימים, המו"מ עם שוכרים לנכסים שבייזום מעט קשה יותר.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה