לאומי פרטנרס: ”האקלים, הקורונה ועסקת גולן מיטיבים עם אלקטרה צריכה”

"מעריכים כי החברה צפויה להציג שיפור ניכר בתוצאותיה ברבעונים הבאים, הן בשורת המכירות והן ברווחיות. לחברה מספר מנועי צמיחה לשיפור התוצאות גם בשנים הבאות"

מערכת ספונסר 13/07/2020 16:58

א+א- 1

 לאומי פרטנרס מתחילה לסקר את מניית אלקטרה צריכה בהמלצת קניה ובמחיר יעד של 103 שקלים למניה – המשקף אפסייד קל של כ-31% ביחס לשווי השוק של המניה; "האקלים, הקורונה ועסקת גולן מיטיבים עם החברה".

האנליסטית מרב פישר-שרוני מציינת כי "אמנם נתוני הרבעון השני טרם פורסמו, אך נתונים שמתפרסמים מחברות כרטיסי האשראי מציגים עלייה משמעותית בהיקף ההוצאות בתחומי מכשירי החשמל והאלקטרוניקה בחודשים אלו. פרט לזאת החברה צפויה לפתוח, בחודשים הבאים, מספר חנויות במגזר הערבי, אשר צפויות לתמוך במגמת הגידול במחזור הפעילות. מעבר לכך, החברה, כחלק ממהלך שהחל כבר בשנה שעברה, פועלת לשיפור תהליכים לוגיסטיים ושיפור ברווחיות הגולמית".

פישר-שרוני מצביעה על 3 עסקאות רווחיות שנמצאות בתהליכי חתימה מתקדמים או כבר נחתמו על ידי החברה; "ב-18/2/20 הודיעה החברה על חתימה על מסמך הבנות מחייב למכירת החזקתה בחברת גולן (90.01%) לחברת סלקום. התמורה בעבור מניותיה של החברה בגולן צפויה לעמוד על כ-630 מיליון ש"ח כאשר מתוכם 177 מיליון ש"ח יינתנו כהלוואת מוכר לסלקום, ל-3 שנים עם בטחונות של מניות סלקום כנגדה, והיתרה במזומן. החברה צפויה לרשום רווח הון של כ-330 מיליון ש"ח מהעסקה". נוסף על עסקה זו, באירופה יש עוד 2 עסקות על הפרק: "החברה פיתחה מערכות לחימום ביתי אשר מאפשרים חיסכון משמעותי באנרגיה, למול הטכנולוגיות הקיימות. ב-25/2/20 חתמה החברה (באמצעות חברה נכדה) על מזכר הבנות עם לקוח אירופי גדול לפיתוח וייצור מערכות חימום בסכום מוערך של כ-300 מיליון ש"ח על פני כ-5 שנים. מעבר לכך חתמה חברת בת של החברה עם חברה מקבוצת BOSCH הסכם להקמת מיזם משותף לפיתוח ויצור משאבות חום ומערכות מיזוג מתקדמות".

"אלקטרה צריכה היא אחת מהחברה החזקות בשוק בתחום מוצרי החשמל והמיזוג הביתי, עם מוניטין ארוך שנים ומותגי בית חזקים מאד, לרבות מותג "מחסני חשמל" אשר הנו כיום האתר הגדול ביותר בתחום מוצרי הצריכה החשמליים בישראל. להערכתנו החברה צפויה להציג שיפור ניכר בתוצאותיה ברבעונים הבאים, הן בשורת המכירות והן ברווחיות. מעבר לכך, לחברה מספר מנועי צמיחה לשיפור התוצאות גם בשנים הבאות, כפי שפורט".

האקלים, הקורונה ועסקת גולן מיטיבים עם אלקטרה צריכה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אקלים קורונה ולאומי חרטא פרטנס

    יגיעו דוחות הרבעון עליה קלה במוצרים לבנים לעומת ירידה במזגנים לא יגיע הבשורה גולן טלקום היה ידוע מראש ומתומחר כל שער מעל 6000 לדעתי מופרך
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    יופיטר 13/07/2020 17:54