הראל פיננסים בהמלצות השקעה: כן טכנולוגיה – אבל יותר מפוזר

מדדי המניות המרכזיים נחלשו השבוע, אך מניות הטכנולוגיה ממשיכות להצביע על עוצמה; הסקטורים שיהנו מצמיחה בשנים הבאות הם מחשוב ענן, עבודה ולמידה מרחוק, מסחר מקוון וסייבר

חדשות ספונסר 13/07/2020 12:35

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום את הסקירה השבועית ואומרים כי בארה"ב, לאחר שעלה קרוב ל 7% נוספים מתחילת חודש יולי, מדד נאסד"ק ומניות הטכנולוגיה מציגים עוצמה, כאשר בפועל מניות ה-FAANG הן שמשכו את המדד לשיא.

 

מדד נאסד"ק 100 עם תשואה של יותר מ 24% מתחילת השנה הינו המדד המוביל בעולם מבין המדדים הידועים והמוכרים. מיום 23.3.20, נקודת השפל בגל הראשון, הציג מדד נאסד"ק 100 תשואה פנומנלית של יותר מ 54%! ברור לנו שיש עוד פוטנציאל גדול, אך אי אפשר להתעלם מהמחירים של מניות ה-FAANG ולכן נדרש פיזור רחב יותר מהמדדים המובילים כדוגמת הנאסד"ק ושאר המדדים הסקטוריאליים. גם מדד הS&P500 מציג תשואה חיובית של 2.7% ביולי אך מתחילת שנה עדיין מינוס 1.5%.

 

כלכלני הראל מסבירים כי ההזרמות והרכישות של הממשל והפד ממשיכים לדחוף את השווקים קדימה ולמעשה גורמים לשוק ההון "להתעלם" מכמות הנדבקים שהולכת וגדלה עם הכניסה לגל השני של וירוס הקורונה. בהתפרצות הראשונה ראינו את השווקים יורדים בצורה חדה במשך כחודש עד שהמשקיעים הפנימו והביעו אמון בפעולות הממשל הנחרצות.

 

יהיה מעניין לראות כיצד יגיבו המשקיעים למצב שבו כל יום עולה כמות הנדבקים, המונשמים והמתים מהוירוס כשהכניסה לגל השני מגיעה לאחר שהמשקיעים כבר חוו את הגל הראשון ומגיעים עם תובנות בהתאם. חשוב גם לזכור שמועד הבחירות בארה"ב מתקרב ונראה שהפער בין המועמד הדמוקרטי ביידן לבין הנשיא טראמפ הולך וגדל, מה שעשוי להעיב על השווקים.

 

באירופה, אומרים כלכלני הראל, מעניין יהיה לראות האם ההצהרות האחרונות של ראשת הבנק המרכזי על הגדלת ההזרמות והרכישות יביאו להמשך התחזקות במדדים המובילים שעלו בחודשיים האחרונים מעל 7%. ביום חמישי צפויה הודעת הריבית והעיניים יהיו נשואות להחלטה עצמה אך כמובן תוך ציפייה להכרזות נוספות שיעזרו למדינות אירופה לעבור את אחד המשברים הכלכליים הגדולים מאז מלחמת העולם השניה.

 

בשוק המקומי, מדדי המניות המרכזיים אומנם נחלשו השבוע, אך גם אצלנו, בדומה לארה"ב, מניות הטכנולוגיה ממשיכות להצביע על עוצמה כשמדד ת"א טכנולוגיה ירד ב 0.3% בלבד בעוד מדד ת"א 125 נחלש ביותר מ- 3% ומדד ת"א בנקים יותר מ- 4% וזאת אף לאחר שהודעת נגיד בנק ישראל ביום שני הביאה להתחזקות מיידית אך נקודתית במדדים.

 

להערכתנו הודעת הנגיד אמורה להשפיע באופן מהותי. מתחילת השנה נמצא מדד ת"א 35 בפיגור משמעותי כשמדד ת"א 35 ירד ב 19% בעוד מדד S&P500, כאמור, במינוס 1.5% בלבד. מדד ת"א טכנולוגיה עם תשואה של 16% השנה.

 

בעדכון המדדים הקרוב של הבורסה, בסוף החודש, אנו צפויים לראות עלייה משמעותית במשקל סקטור הטכנולוגיה במדד ת"א 35, מה שעשוי להגדיל עוד יותר את אטרקטיביות המדד. יהיה מאוד מעניין לראות האם ישראל תסגור את הפער מול ארה"ב במחצית השנייה של שנת 2020.

 

להערכתנו בהשקעה בסקטור הטכנולוגיה יש לשמור על פיזור רחב הן של תתי סקטורים והן של מספר החברות. ישנם מס’ סקטורים שיהנו מצמיחה בשנים הבאות: מחשוב ענן, עבודה ולמידה מרחוק, מסחר מקוון, סייבר ועוד.

 

שוק האג"ח המקומי, אומרים כלכלני הראל, התחזק השבוע כתוצאה מהודעת נגיד בנק ישראל על רכישות אג"ח קונצרניות. הרכישות יהיו כרגע עד לתקרה של 15מיליארד ₪ ,בחברות ישראליות בלבד, באג"ח שקלי בריבית קבועה ובדירוג Aמינוס ומעלה. התוכנית תתרום להערכתנו לצמצום המרווחים בשוק אג"ח החברות בדירוגים הגבוהים ,אך היא מהווה איתות לשוק שבנק ישראל יעשה ככל הנדרש על מנת להבטיח שהשוק לא יפגע וזה עשוי לתמוך בכל קבוצות הדירוג.

 

ההודעה הקפיצה את מדדי האג"ח המרכזיים תוך דקות .מתחילת השנה רוב האג"ח הקונצרניות עם תשואות שליליות בעוד באג"ח הממשלתי הארוך מי שזיהה את הפוטנציאל רווה נחת עם תשואות של מעל 5%.ביום רביעי יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש יוני, זאת לאחר שתחזיות הצמיחה של בנק ישראל עודכנו מטה לכיוון מינוס 6% וכנראה שאחוז המובטלים יגדל עוד. הצפי למדד הוא שיוותר "ללא שינוי", כך נגזר מהתשואות בשוק האג"ח וכך גם ממוצע תחזיות האנליסטי

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה