רני צים, מנכל רני צים מרכזי קניות קרדיט: אורן קאן

למרות השפעות הקורונה, הרווח הנקי של רני צים ברבעון גדל לכ-2.7 מיליון שקל

ההכנסות גדלו ב-4% והסתכמו ב013.7 מיליון ₪; החברה ממשיכה בפיתוח הפרויקטים שבהקמה ובהם המרכזים המסחריים בטירה, בגני תקווה ושלב א’ בפרויקט כפ"ס

חדשות ספונסר 31/05/2020 12:12

א+א- 1

חברת ’רני צים מרכזי קניות’, בניהולו של רני צים, פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2020. הכנסות החברה עלו ברבעון בכ-4% לכ-13.7 מיליון שקל, לעומת כ-13.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

ה-NOI ברבעון הראשון 2020 עלה בכ-5.5% לכ-9.7 מיליון שקל, לעומת כ-9.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-NOI מנכסים זהים הסתכם ברבעון בכ-9 מיליון שקל, ירידה קלה לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ה-FFO של החברה, לפי גישת ההנהלה, הסתכם ברבעון בכ-4.1 מיליון שקל, לעומת כ-4.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

 

בהתאם לדוח המורחב הכולל את תוצאותיהן של החברות המטופלות לפי שיטת השווי המאזני, רשמה החברה עליית ערך נדל"ן להשקעה בסך של כ-0.83 מיליון שקל, לעומת ירידת ערך של כ-2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

עליית הערך ברבעון מיוחסת בעיקר לעליית ערך הנכס בנוף הגליל בניכוי ירידות ערך המיוחסות להשקעות במרכזים המסחריים וכן הפחתות שווי בסך כ-3.3 מיליון שקל בשל הקלות לשוכרים (לרבות הנחות) שבוצעו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. ירידה הערך ברבעון המקביל אשתקד מיוחסת בעיקרה להשקעות במרכזים המסחריים במעלות, בית שאן, ירכא ואום אל פאחם.

 

הרווח הנקי ברבעון הראשון עלה לכ-2.7 מיליון שקל, לעומת רווח של כ- 0.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

נכון ל-31.3.2020, לחברה יתרת מזומנים ושווי מזומנים ונכסים פיננסיים בסך של כ-46.1 מיליון שקל. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות, נכון ל-31.3.2020, עלה לכ-422 מיליון שקל, לעומת הון עצמי בסך כ-355.1 מיליון שקל בסוף 2019. שיעור המינוף כמתבטא ביחס החוב הפיננסי נטו ל-CAP נטו עומד על כ-45% .

 

בחודש ינואר 2020 גייסה החברה כ-65 מיליון שקל בהנפקת מניות וכ-50 מיליון שקל בהנפקת אגח (סדרה א). חלק מהותי מתמורת ההנפקות שימש לצורך מימון רכישת הנכס סיטי 1 שבנוף הגליל. נכס זה אשר נרכש תמורת סך של כ-97 מיליון שקל, שולם במלואו, ואינו משועבד כבטוחה. בשנת 2020 מסתכמים פירעונות הקרן של אג"ח החברה בכ-5.5 מיליון שקל.

 

רני צים, מנכ"ל ’רני צים מרכזי קניות’: "אנו מסכמים היום את הרבעון הראשון של 2020 עם גידול בהכנסות וברווח הנקי, פועל יוצא של מגמת ההתרחבות העקבית של החברה, ולצד זאת ממשיכים לפעול באחריות ולשמור על איתנותה הפיננסית של החברה.

 

המשק הישראלי נמצא כיום בשלבים של יציאה הדרגתית מאירוע הקורונה, ונכון להיום כל נכסי החברה פתוחים לקהל הרחב, פועלים בצורה מלאה, ולפי נתוני RIS מציגים פדיונות גבוהים. אנו מעריכים, כי עומס שכר הדירה הנמוך, המאפיין את המרכזים שלנו לאורך השנים, יאפשר לשוכרינו להתאושש במהירות מאירוע הקורונה, ובהתאם נראה המשך מגמת שיפור בביצועים של חברת רני צים.

 

במקביל לחזרת המשק לשיגרה, אנו ממשיכים בתנופת פעילות גדולה בהתאם לתוכניותינו העסקיות להרחבת פעילותינו והשבחת הנכסים הקיימים. בהתאם לכך, אנו נמצאים כיום בשלבי הקמה של מספר פרויקטים שצפויים להיפתח לקהל ב-2021 ובהם מרכז מסחרי חדש בטירה ומרכז מסחרי חדש בגני תקווה שבהם אנחנו גם נמצאים בשלבי שיווק מואצים, וכן שלב א’ בפרויקט כפ"ס שמסירת מתחם הסופרמרקט שבו ל’אושר עד’ צפויה אף היא ב-2021. במקביל אנו עובדים במרץ על שדרוג נכסינו הקיימים, ובין היתר הנכס בנוף הגליל שאותו רכשנו בסוף 2019 ואנו רואים בו פוטנציאל השבחה רב.

 

בתחילת השנה גייסנו בשוק ההון למעלה מ-110 מיליון שקל בהנפקות הון וחוב, ואנו חשים בטחון רב לגבי המשך פיתוח החברה וצמיחתה בשנים הבאות, תוך המשך מיצובה כשחקנית מובילה בתחומי פעילותה ובשווקים היא פועלת."

 

 

 1. מניות בכתבה
 2. רני צים

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  דו"ח חזק אבל השוק לא מתרשם

  רבעון ראשון היה ברור שעוד יחסית יהיה טוב אבל בעיני מה שמפתיע לטובה זה הנתונים לגבי הרבעון הנוכחי. מתוך מצגת משקיעים: "על פי נתוני RIS לחודש מאי 2020 ,ממוצע פדיון למ“ר במרכזים הפתוחים (CENTERS POEWER) עלה מ-38 ש״ח למ“ר ל-54 ש״ח למ“ר". שאלה מה יהיה לגבי פיתוח השטח בכפר סבא. שטח מאוד מאוד גדול , אם אני לא טועה סביב 45 אלף מ"ר שבאקלים הנוכחי יהיה קשה לראות שם תפוסה מלאה. אם אני מבין נכון מהמצגת הם כרגע מתחילים עם פיתוח חלקי של 15 אלף מ"ר של שטח מסחרי שנראה לי כיוון נכון. *מחזיק ולא ממליץ*
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Asaflei 31/05/2020 11:31