לאומי שוקי הון: הקורונה השפיעה פחות מהצפוי על דוחות כיל

התוצאות הטובות של מגזר המוצרים התעשייתיים פיצו על החולשה במגזר האשלג; תמחור המניה מבטא את הסיכונים

חדשות ספונסר 12/05/2020 13:08

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, מגיבה לדו"חות כי"ל ואומרת כי מדובר בדו"ח יציב יחסית לתקופה שבה סין כבר היתה שרויה בחירום. השפעת הווירוס ברבעון הראשון הייתה נמוכה מהצפוי והתוצאות הטובות של מגזר המוצרים התעשייתיים פיצו על החולשה במגזר האשלג, שתרם רק 14 מיליון דולר לרווח התפעולי המנוטרל, בגלל השפעת מחירי הספוט, שהגיעו לשפל, וקיזוז רטרואקטיבי של 12 מיליון דולר בגין מכירות טרום חוזה.

 

כעת חוזה האשלג חתום, והמחיר של 220 דולר לטון סימן בשלב זה את התחתית - והבטיח ביקושים של כ-4.6 מיליון טון (להערכתנו), אם לא יהיו התפתחויות קשות נוספות.

 

"כעת, כפי שניתן היה לצפות - מגזר המוצרים התעשייתיים צפוי, להערכת החברה, להפגין היחלשות, הן ברבעון השני והן בשנה כולה. זאת, הן בשל ירידת ביקוש ומחיר לתמיסות צלולות לתעשיית הנפט, והן למעכבי בעירה לתעשיות הרכב והאלקטרוניקה.

 

אמנם ראינו בדו"חות של אלברמלה שהתמסורת ההיסטורית בין הכנסות מגזר הברום ל-EBITDA היא כ-50% והסגמנט שומר על רווחיות כ-20% שנה. אבל העיתוי והכמות יהיו תלויים בקצב ההתאוששות ובתוכיות ממשלתיות.

 

"בשאר המגזרים החברה אינה צופה השפעה ממשית (מעבר למחיר האשלג בחוזה שנחתם - 220 דולר לטון). הגיוון בסך הכל תומך בחברה, אבל אי-הוודאות תמשיך להשפיע על המוצרים התעשייתיים. החלטות של ממשלות של גרמניה וארה"ב בקשר לתעשיות הרכב ישפיעו על קצב התאוששות ועיתוי הביקושים למעכבי בעירה.

 

התמחור בהחלט מבטא את הסיכון. ננסח זאת כך, הדיסקאונט במכפילים רווח נקי וה-EBITDA מול קבוצת ההשוואה מספק ’באפר’ למחיר, אבל התחזית שלנו לרווח נקי בסך 335-340 מיליון דולר תיבחן לאור התקדמות התאוששות התעשיות הרלבנטיות".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה