האופטימיות חוזרת לשווקים: עליות שערים בפתיחת המסחר בניו יורק

נאסדק מטפס 1.6%; בורסות אירופה מטפסות כ-2%; מחירי הנפט ממשיכים לזנק זה היום החמישי ברציפות

חדשות ספונסר 05/05/2020 16:55

א+א-

וול סטריט נפתח המסחר בעליות שערים של מעל 1% במדדים המובילים בהמשך להיפוך המגמה אמש ונעילה חיובית, לאחר ירידות שערים בפתיחת שבוע המסחר. מהצד הטכני יש לשים לב לרמת 2870/80 נקודות במדד, אזור שיכול להתנגד ביום המסחר הקרוב.

 

בורסות אירופה מוחקות חלק מירידות השערים מאתמול, מדד הדקס הגרמני וקאק הצרפתי מתחזקים ב-1.8% ו-2% בהתאמה. באסיה מגמה מעורבת, בורסות סיאול ירדה ב 2.7%, הונג קונג עלתה ב-1% ובורסת אוסטרליה התחזקה ב 1.64%. ביפן לא התקיים מסחר גם היום.

 

הנפט ממשיך לזנק ולתקן את הירידות החדות של החודש שעבר, חוזה למסירה ביוני מסוג לייט קורד נסחר ברמה של 23.1 דולר לחבית, עליה של 13%.

 

מניות בכותרות

אלסקה אייר (ALK) פרסמה דוחות עם הפסד של 82 סנט למניה, נמוך מהצפי להפסד שעמד על 1.13 דולר. הכנסות החברה יצאו מתחת לציפיות כשהחברה מדווחת על ירידה של 90% בביקושים ביחס לתקופה נורמלית.

 

מלינקרוט (MNK) הרוויחה 1.64 דולר למניה מול צפי של 1.43 דולר והכנסות שיצאו מתחת לציפיות השוק. בחברה ציינו שהרבעונים הקרובים יהיו מאתגרים בשל וירוס הקורונה.

 

רגנרון פארמה (REGN) מדווחת על רווח של 6.6. דולר למניה מול צפי של 6.13 דולר. ההכנסות עקפו את ציפיות השוק בשל ביקוש גובר לתרופה לעיניים "אלייה".

 

פייזר (PFE)  יחד עם שותפתה ביונטק (BTNX) החלו את הניסוי בפיתוח חיסון לוירוס הקורונה, במידה ויצליח הוא יהיה מוכן לשימוש בארה"ב לקראת סיום השנה.

 

דו פונט (DD) יצרנית מוצרים לתחום התעשייה מדווחת על רווח של 84 סנט למניה מול צפי של 75 סנט, בחלק העליון של הציפיות שניתנו ברבעון האחרון של השנה. החברה חתכה הוצאות של כחצי מיליארד דולר ומצפה לחסוך כ-180 מיליון דולר בהמשך השנה.

 

L ברנדס (LB) מודיעה על ביטול מכירת 55% ממניות ויקטוריה סיקרט במחיר של 525 מיליון דולר לקרן ההשקעות הפרטית סקמור פרטנרס. הביטול מגיע בשל וירוס הקורונה שגרם לסגירת מרבית פעילות הריטייל של חנויות המותג, סביר להניח שסקימור ישלמו קנס לביטול שטרם נקבע.

 

מרתון פטרוליום (MPC) חברת הנפט דיווחה על הפסד של 16 סנט למניה מול צפי להפסד גדול יותר של 31 סנט. הכנסות החברה עקפו את התחזיות אך למרות זאת מזהירה החברה שהקורונה משפיעה בצורה משמעותית על פעילות החברה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה