יאיר שני מנכ”ל סיגמא: הרע מכל מאחורינו

"בעת הזו אנחנו ממליצים להעדיף את שוק ההון הישראלי ומעדיפים את סקטור האנרגיה, הבנקים והטכנולוגיה"

חדשות ספונסר 07/04/2020 15:55

א+א- 3

יאיר שני מנכ"ל בית השקעות סיגמא אנדבנק סבור כי יש בישראל אופטימיות לגבי תוכנית יציאה ובמקביל רואים את האופטימיות מהירידה בקצב ההדבקה בספרד ואיטליה, הדבר גורם לאופטימיות שמדביקה את השווקים.

 

השוק היה בהיסטריה ותמחר מיתון עולמי ארוך כשעכשיו, המשקיעים מצפים ליציאה הדרגתית ממשבר הקורונה כפי שראינו בסין, המספרים היורדים של נדבקים ומתים בספרד ואיטליה הם איתות חיובי, כך אמר יאיר שני, מנכ"ל בית ההשקעות סיגמא אנדבנק.

 

לטענתו, בנק ישראל הצטרף לטרנד עולמי של הרחבה כמותית. הורדת הריבית בעשירית האחוז היא צפויה ושולית. מידת ההשפעה והשליטה של בנק ישראל על הבנקים, היא זו שתקבע עד כמה הבנקים המסחריים בגיבוי ודחיפה של בנק ישראל יסייעו למגזר העסקי בישראל לצאת מהמשבר.

 

להערכת שני בשוקי ההון רשמנו תחתית, נראה תנודתיות אך הרע מהכל ככל הנראה מאחורינו, השווקים יציגו התאוששות משמעותית מהותית ברגע שיכריזו על מועד מתוכנן של סיום משבר הקורונה בשוק האמריקני, עד אז המסחר ימשיך להיות תנודתי מאוד.

 

"נכון להיום, אנו ממליצים להיכנס לשווקים בצורה מדורגת תוך ניצול רמות המחירים הנמוכות שיצר המשבר. מכאן קדימה קו המגמה הוא קו עולה עם תנודתיות כזו או אחרת", אומר שני.

 

המלצה נוספת לגבי החשיפה למניות, היא להעדיף לפי שעה את השוק הישראלי על פני השוק האמריקני, אנו מעריכים כי היציאה בישראל מהמשבר היא קרובה יותר וכי נראה הקלות בסגר ומימוש של תכנית יציאה כבר בשבועות הקרובים. הכלכלה ספגה מכה לא קלה, אך אנו מעריכים כי היא תתאושש בצורה מהירה יחסית.

 

לגבי מגזרי השקעה אטרקטיביים בעת הזו, שני מעריך כי ישנם מגזרים מסוימים שמהווים הזדמנויות השקעה מעניינות כמו מניות מגזר האנרגיה שנחבטו, חברות צריכה בסיסית, חברות טכנולוגיה ובנקים. מאידך, אנחנו מעריכים כי חברות תיירות, קרוזים ותעופה צריכות עוד כמה שבועות טובים עד שיחשבו להזדמנות השקעה לאור הפגיעה המהותית שספגו בשל משבר הקורונה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  נמהר......שליפה מהמותן...

  אלי 21/04/2020 14:20

 2. 2
  נבוא ? ידוע למי שייכת.

  גבי 21/04/2020 13:16

 3. 3
  המנכל מרחף

  בן 21/04/2020 10:13