מאמינים בתיקון עולה בשוק? המניה הזו יכולה להוות הזדמנות

מניית אלוני חץ נכנסה למשבר עם נזילות גבוהה ושיעור מינוף נמוך יחסית ולמרות הירידה החדה במהלך חודש מרץ, קיימת אפשרות לתיקון עולה בטווח הקצר

דורון מיטרני 25/03/2020 12:12

א+א-

אלוני-חץ (390013) - אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בישראל. החברה מתמקדת בהשקעות בנכסי נדל"ן מניב בישראל, ארה"ב, שוויץ ובריטניה ושולטת בחברת "אמות". כמו כן הקבוצה משקיעה באנרגיה מתחדשת באמצעות חברת אנרג’יקס. מניות החברה נסחרות בבורסה של ת"א לפי שווי שוק של 6.61 מיליארד ₪.

 

החברה פרסמה את התוצאות הכספיות לשנת 2019 בתאריך 19.03.2020 והציגה זינוק של 86% ברווח הנקי; ההכנסות השנתיות הסתכמו ב-2.6 מיליארד ₪; יתרות המזומנים של החברה עומדות על 900 מיליון ₪ ורמת המינוף עומדת על 30%. במקביל לפרסום התוצאות, נתן חץ, בעל השליטה מסר כי החברה ערוכה להתמודד עם אתגרי התקופה עם נזילות גבוהה ושיעור מינוף הולם.

 

מתחילת שנת 2020 המניה ירדה בכ- 30% כאשר מרבית הירידה נרשמה בחודש מרץ. את יום המסחר האחרון (ג’) המניה חתמה בזינוק של כ-15% לאחר שפתחה את השבוע בירידות חדות בהתאם למגמה בשווקי המניות בארץ ובעולם.

 

טכנית קיימת אפשרות להמשך התיקון העולה שהחל אמש (ג’) לאזור 4,600 נקודות כיעד ראשון כאשר אזור 4,370 נקודות מהווה התנגדות נקודתית. אזור 3,500 נקודות סומן כתמיכה למרות הירידה מתחת לאזור זה שנרשמה ביום שני. סביב אזור זה נכנסו קונים חזקים ולאורך כל הירידה האחרונה נראו קונים שאספו סחורה בהדרגה.

 

אלוני חץ – גרף תקופתי

 

בראיה כללית של השוק

במגמה שלילית, חדה ככל שתהיה, יגיע גם תיקון עולה. זה קרה גם במפולות של שנת 2000 ו- 2008. כל מפולת והמאפיינים שלה ובכולם קיימת אי וודאות שקובעת את עוצמת הירידות. נכון לכתיבת שורות אלו, סטיות התקן (התנודתיות של הנכסים) ירדה משמעותית מרמות השיא שנרשמו לפני כשבוע ולכן קיימת הסבירות שנראה התאוששות קלה בטווח זמן הקצר.

 

חשוב לציין כי התיקון העולה המתבקש אינו מסמל את סוף הירידות. מדובר בתיקון בלבד וכך לא מסתיימת מגמה דובית בשוק. שינוי מגמה לוקח מספר חודשים של התבססות וזה יקרה אחרי שתהיה שליטה על המגיפה ותתקבל תמונה ברורה יותר של מנועי הצמיחה של הכלכלה.

  1. מניות בכתבה
  2. אלוני חץ

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה