קרדיט: depositphotos

קצת אופטימיות בלב הפאניקה: הרמות החשובות במדד ת”א 35

הירידות בשווקים מחקו תשואה של מספר שנים והחזירו את המדד לשנת 2012/3. להלן הרמות החשובות במדד והאם אפשר לחזור לשוק

דובי קורן 16/03/2020 12:12

א+א-

המפולת בשווקים אינה פוסקת ועוד מדינות נכנסות למעגלי הסגר בשל וירוס הקורונה שפוקד את העולם המערבי, לאחר הסגר על אירופה ארה"ב היא הבאה וככל הנראה האחרונה בתור בעולם המערבי וזאת נקודה אופטימית.

 

בפעם האחרונה שניתחתי את המדד כתבתי כבר בפתיחה "שלילי בטווח הקצר בטח אם נסחר מתחת לרצועת מחיר סביב 1630 נקודות". המסקנה הייתה נכונה אולם גם גדולי הפסימיים לא ציפו שנראה את השוק ברמה של 1220 נקודות מ 1570 נקודות בערך ב 7 ימי מסחר בלבד.

 

התנודתיות בשוק ואי הוודאות גבוהים מאוד, אתמול נסחרו האופציות על מדד המעו"ף בסטיות של 98-99 נקודות שיא של פאניקה שלא נרשמו לא רק ב 2008 אלא מאז החלו להיסחר אופציות על השוק בשנות ה 90 של המאה הקודמת.

 

עד כמה שזה נשמע מוזר או משעשע סטיות התקן גם בירידה של הבוקר "נרגעות" ויורדות ל 75-76 סביב הכסף, ככל שאלה ימשיכו לרדת גם התנודתיות תרד והביטחון ישוב אט אט אל השוק. הראשונים יהיו שחקנים שלא נפגעו כמעט או כאלה עם כיס עמוק שיכולים להגיע לרכוש לא רק בטווח הקצר אלא מעבר לכך.

 

ניתוח טכני

השוק שלילי בטווח הקצר ולא רק. הנמוכים של היום בניגוד לאירופה לא קובעים נמוך חדש מהותי במדד. כך שנראה שאזור של 1200 נקודות מחזיק את השוק בטווח הקצר. בגלל התנודתיות כניסה נוחה לשוק צריכה להיות ביום עולה (מחר) כשההנחה שאזור של 1200 החזיק מעמד. סולידיים יותר ימתינו רק מעל לגבוה של אתמול 1296 נקודות ועד לשם יש לא מעט שומן.

 

מדד ת"א 35 – גרף תקופתי

 

יחס סיכון סיכוי נח למי שרוצה לקנות מדד באזור טוב עם סטופ יחסית קרוב ההצעה שלי שגם מי שהולך על כניסה היום שיעשה זאת בחלקים ויגדל סבלנות.

 

בהצלחה ושמרו על החיוך גם הימים האלה יעברו.

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה