קרדיט: depositphotos

לאור הפאניקה בשווקים: אלו הרמות החשובות במדד ת”א 35

הירידות בשווקים מחקו את עליות השערים מתחילת השנה והעבירו את מדד ת"א 35 לתשואה שלילית של 6%. אלו הרמות החשובות לטווח הקצר.

דובי קורן 04/03/2020 12:12

א+א- 1

לאחר פתיחת שנה חיובית ושיא כל זמנים חדש במדד ת"א 35, הגיע וירוס הקורונה והוא זה ששולח אותו לירידות שערים חדות בחסות פאניקה של משקיעים ופדיונות עתק בקרנות הנאמנות. למי שכן רוצה לנצל את המצב, אלה הרמות החשובות לטווח הקצר.

 

ניתוח טכני

לא קל לנתח נכסים פיננסים בתנודתיות גבוהה אולם בכל זאת בחרתי לעשות סדר בדברים ולתת נקודות חשובות למי שכן יש לו נזילות, ובעיקר אורך רוח.

 

נתחיל מהמסקנה, המדד שלילי בטווח הקצר, בטח אם נסחר מתחת לרצועת מחיר סביב 1,630 נקודות, רמה שהשוק התקשה מאוד לפרוץ אותו בסיום 2019, אולם מרגע שפרץ הוא לא הביט לאחור.

 

לאחר הירידות ביום ראשון בהתאם למגמה בחו"ל בחר המדד להתאושש אתמול (שלישי) לאחר מדגמי הבחירות ואפשרות להסרת אי הודאות, אל מול הורדת ריבית פראית של 50 נקודות בסיס בארה"ב ששלחו את השווקים להשתגע עוד יותר. פתיחת המסחר בעליות חדות בדיוק מתחת לשפל של חודש פברואר סביב אותו מחיר של 1,630 נקודות נתן לשוק גג ושלח אותו לנמוכים התקופתיים סביב 1566/7 נקודות.

 

מצד אחד השוק מנסה לבסס סוג של תחתית השבוע סביב 1566/7 נקודות, יציאה קדימה מכאן וסגירה מתונה יותר יכולה לעשות טוב עם אפשרות לתיקון עולה נוסף לכיוון 1600+ ירידה, מנגד המשך פאניקה בליווי פדיונות בקרנות הנאמנות יכולים להביא את השוק לרמות נמוכות יותר כשיעד התבנית היורדת באופן מלא מסמנת יעד של 1510/20 נקודות למדד.

 

מסקנות

האופטימיים - יש לכם אזור נח מאוד לקנות את השוק בטווח הקצר עם סטופ של מספר נקודות מועט.

הפסימיים - יכולים לחפש למכור את השוק ולחפש את היעד המלא של התבנית לאזור של 1510/20 נקודות, סביר שאם יקרה זה יהיה רק בשבוע הבא.

 

חשוב לציין שמי שלא מתכוון לעשות כלום זה גם בסדר, לפחות יש לכם את הרמות החשובות לטווח הקצר.

 

ת"א 35 – גרף יומי

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    התמיכה אבדה...

    לא רואים את 1510 מלמטה עם משקפת.... 09/03/2020 09:12