כתבות נוספות
מגמה מעורבת בפתיחת המסחר בוול סטריט... המשך     

מתארחים בספונסר
מיטב דש ותכלית תעודות סל
09/02/2014
צבי סטפק בכנס המשקיעים של ספונסר: ”מה שנחשב סולידי כבר לא כל כך סולידי”
בכנס השתתפו איל סגל, מנכ”ל משותף בתכלית תעודות סל; צבי סטפק, יו”ר מיטב-דש, ודוד אללוף, מנכ”ל משותף בתכלית תעודות סל ודיברו על הנושאים הבוערים בשוק ההון
איפה לשים את הכסף בעידן של ריבית אפסית לאחר גל עליות מהותי בשוק המניות? מומחים משוק ההון השתתפו בכנס משקיעים שערך אתר ספונסר, כדי לספק תחזיות ולהמליץ על אסטרטגיות השקעה לשנה הנוכחית. אתר ”גלובס” העביר את הכנס בשידור חי.

איל סגל פתח את הכנס עם הסבר כללי על הכלכלה האירופאית ועל מדדי המניות המרכזיים ביבשת, ואמר כי ”אירופה אחרי המשבר של 2008 בחרה במדיניות צנע וההתאוששות היא איטית באופן משמעותי.
”לאחרונה יותר ויותר דגש ניתן לאבטלה. מעולם לא היו השינויים בפרמטרים פיננסיים כל כך תלויים באבטלה. מהיום הראשון בו התחילו עם ה-QE אמרו שיפסיקו איתו בתלות לאבטלה, כי הבינו שבשווקים המפותחים נושא האבטלה מאוד מאוד חשוב. בשווקים המפותחים חלק משמעותי מהכלכלה הוא צריכה מקומית, מה שתלוי בתעסוקה. לכן קושרים את האבטלה גם לריבית וגם ל- QE.
”אירופה וארה”ב, מ-2008, בחרו כיוונים מנוגדים. באירופה הורדת הריבית הייתה מאוד איטית, בניגוד לארה”ב, לא עשתה QE, לא הורידה מסים ולא עשתה שום פעילות מרחיבה, וכך אירופה הלכה והתכווצה. לאחרונה יש תחושה שהולך להיות שינוי”.
סגל ציין כי ”מנוע הצמיחה של אירופה טמון בהורדת שיעור האבטלה. שיעור האבטלה בספרד, 26%, הוא בלתי נסבל. אי אפשר להתקיים כך לאורך זמן במדינה מתוקנת. בגרמניה שיעור האבטלה יורד מדי חודש וזה סימן טוב.
סגל סקר את המהפך שעשתה כלכלת בריטניה עם ההתחלה ב- QE והורדת הריבית, וציין כי ”בריטניה היא ההוכחה שמדיניות מרחיבה עדיפה על צנע”.
צבי סטפק: ”הסיכון בהשקעה בדולר נמוך”
לאחר מכן עלה צבי סטפק, יו”ר מיטב-דש, וסקר את האפשרויות להשקעה בסביבת הריבית הנמוכה בעולם - אג”ח ממשלתיות, אג”ח קונצרניות ומניות.
סטפק ציין כי ”מה שנחשב סולידי כבר לא כל כך סולידי. פעם אם הייתם קונים אג”ח ממשלת ישראל יכולתם לקבל את האינפלציה ועוד 2-3% בשנה. היום כשקונים אג”ח צמודת מדד של הממשלה, זה מטעה, ולא מבינים שקונים אג”ח צמודת מדד מינוס ולא פלוס”.
ביחס לאג”ח הממשלתיות, סטפק ציין כי הסיכון העיקרי איננו העלאת ריבית, אלא עלייה מתבקשת במחיר ההון באג”ח הארוכות טווח.
לטענתו של סטפק, ”השאלה הראשונה שתקבע את גורל השווקים השנה היא מה יהיה קצב ההתאוששות של הכלכלה האמריקנית, והשאלה השנייה היא מה יקרה בסין.
”חשוב לעקוב אחרי סין, כי יש מתחת לפני השטח התפתחויות שליליות מאוד. יש מצב של בועת אשראי, בועת נדל”ן, חוסר שקיפות, חוסר בנתונים, מינוף גבוה, בנקאות צללים - מצבור של דברים שמאוד מזכירים את מה שגרם למשבר בארה”ב לפני 5 שנים וביפן לפני 25 שנה”.
סטפק ציין כי ”הסיכון בהשקעה בדולר נמוך, כי בנק ישראל מאותת שהוא לא יתן לו לרדת מתחת לרמה מסוימת, והוא יתחזק גם בעולם במקביל להתאוששות בארה”ב.
ההרצאה האחרונה נערכה ע”י דוד אללוף, מנכ”ל משותף בתכלית תעודות סל, בה הסביר אללוף על אפשרויות ההשקעה בתעודות סל ממונפות, לונג ושורט פי 2 ופי 3. בנוסף, הוא סקר את ההבדלים בין איזון חודשי לאיזון יומי בתעודות.
מפת אתר
developed by Smart  designed by odedLAB
כל הזכויות שמורות לספונסר © 2016
  •  אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
  •  אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
  •  האתר מתאים לצפיה ברזולוציה 1024x768
  •  נתונים בורסאיים מסופקים ע"י גלובס