בקשה לתביעה ייצוגית נגד שותפות הגז בקשר לתיאום מחירים

הטענה היא שהמחזיקות בתמר ולוויתן ניצלו לרעה את כוחן, יצרו הסכם כובל וקבעו מחירים גבוהים למכירת גז לחברת החשמל

חדשות ספונסר 01/03/2020 15:26

א+א- 2

שותפות לוויתן ותמר מדווחות היום על הגשת תובענה ייצוגית לבית המשפט המחוזי בתל אביב. הבקשה הוגשה נגד דלק קידוחים ונובל אנרג’י יחד עם השותפות שלהן במאגרי תמר ולוויתן – רציו, אלון חיפושי גז, כהן פיתוח, תמר פטרוליום וישראמקו.

 

על פי התובענה מתבקש בית המשפט לקבוע כי השותפות במאגרי תמר ולוויתן לא יכולות למנוע משותפי תמר להתקשר עם חברת חשמל בהסכם המוזיל את עלות הגז הטבעי שהיא מספקת לחברת החשמל בכל דרך שהיא.

 

ההצעות שהציעו המחזיקות בתמר ובלוויתן במסגרת ההליך התחרותי לאספקת גז טבעי שערכה חברת החשמל, מגיעות לכדי הסדר כובל וניצול לרעה של הכוח המונופוליסטי של דלק קידוחים ונובל. בשנה שעברה, כאשר חברת חשמל בצעה את ההליך התחרותי, החברות המחזיקות בשני המאגרים הגישו הצעה זהה – 4.8 דולר ליחידה, מחיר שהיה מחיר תקרה במכרז.

 

חברת החשמל בחרה אז בהצעה של לוויתן, שותפות תמר ביקשה לערער ולהציע מחיר מוזל משלהן, אך דלק ונובל לא אפשרו את המהלך והטילו עליו וטו. שותפות תמר פנו לממונה על התחרות בתלונה, המתבררת גם בימים אלה.

 

בכתב התביעה טוען המבקש שהפעולות של דלק קידוחים ונובל צפויות לגרום נזק לשאר הקבוצות בהיקף של כ-1.16 מיליארד ₪ ובית המשפט מתבקש לפסוק גמול ושכר טרחה לפי החישוב הזה. יחד עם זאת אין בתביעה בקשה לסעד כספי, והסעד המבוקש הוא קביעה של בית המשפט כי דלק ונובל לא יכולות למנוע משותפי מאגר תמר להתקשר עם חברת החשמל בהסכם המוזיל את עלות הגז הטבעי שהיא מספקת לחברת חשמל בכל דרך שהיא.

 

מכל השותפות של לוויתן ותמר נמסר בהודעות דומות לבורסה כי עותק בקשת האישור לתביעה יצוגית טרם התקבל בידיהן, והן ילמדו את הפרטים ויגיבו עליהם בהמשך.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  החברה עומדת לפשוט רגל .ציבור המשקיעים חשבו להרוויח אך עשו באושים כל זאת בעזרתו של הגאון תשובה

  יוסי 01/03/2020 19:09

 2. 2
  בדיוק מה שהיה חסר להן

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יוקין 01/03/2020 15:53