מנהל רשות מקרקעי ישראל: ”יש לבצע שינוי וצריך ללמוד ממה שקורה בעולם”

עדיאל שומרון ציין כי "הבעיה במכרזים היא שמי שלא זוכה מיד תובע את מזמין העבודה בנוגע למדדי האיכות, ולכן נוח יותר לברוח למספר האבסלוטי, עליו קשה להתווכח"

מערכת ספונסר 19/02/2020 12:12

א+א-

ועידת השלטון המקומי לחדשנות התקיימה זו השנה הרביעית, עם למעלה מ-8,000 מבקרים וראשי ערים מרחבי העולם.

בוועידה השתתף ניר ינושבסקי, סגן נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ ויו"ר אגף בנייה חוזית: "אף אחד לא קונה את הטלפון הכי זול או בוחר את המסעדה הכי זולה, אז מדוע בוחרים בקבלן הכי זול? יש שאומרים שזו אשמת הקבלנים המציעים הצעות "מתאבדות", אך למעשה הקבלן ישרוד, ומי ש"מתאבד" הוא מזמין העבודה שבוחר את הקבלן הזול".

ינושבסקי הוסיף: "בשנה האחרונה מעל 1,000 חברות ביצוע נקלעו לקשיים כלכליים, המשמעות של קבלן שנקלע לקשיים באמצע פרויקט היא שהרשות המקומית צריכה להחליף אותו, הפרויקט מתעכב והעלויות עולות, ומי שמשלם את המחיר זה הציבור".

לדבריו, "בממשלה כבר הבינו שיש לבחור קבלנים על פי מדדי איכות אבל ברשויות זה עוד לא קרה וזו טעות פתאלית".

אמנון מרחב, מנכ"ל התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ציין בוועידה כי "ענף ההייטק על חלקיו הרבים, מניב לכלכלת ישראל מעל 10% מהתמ"ג, אך חלקו של ענף הבנייה בתמ"ג עולה על זה של ההייטק ומגיע לכ-12%. הגיע הזמן שרשויות מקומיות ישנו את הגישה לקבלנים ויזמים ויראו בהם שותפי אמת לפיתוח העיר".

עדיאל שומרון, מנהל רשות מקרקעי ישראל, ציין כי "רשות מקרקעי ישראל היא אחת ממזמינות העבודה הגדולות ביותר בענף, גם באמצעות מכרזים ישירים וגם באמצעות הרשויות. לדבריו, הבעיה במכרזי איכות היא שמי שלא זוכה מיד תובע את מזמין העבודה בנוגע למדדי האיכות, ולכן נוח יותר לברוח למספר האבסלוטי כי עליו קשה להתווכח. אבל יש לבצע שינוי וצריך ללמוד ממה שקורה בעולם".

בוועידה השתתפו בין היתר בצלאל סמוטריץ’ שר התחבורה, אמיר אוחנה שר המשפטים, בני גנץ יו"ר כחול לבן ורבים אחרים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה