קרדיט: depositphotos

מניית לייבפרסון אכזבה בענק לאחר פרסום הדוחות - הגיע הזמן למכור?

לייבפרסון פרסמה בשבוע שעבר דוחות מאכזבים והמניה צנחה בחדות. האם תצליח להתאושש או שהפעם השוק יעניש אותה

דובי קורן 18/02/2020 12:12

א+א- 3

חברת  לייבפרסון (סימול – LPSN) עוסקת בפיתוח ומתן שירותים דיגיטליים לניהול שיחוח (צ’טים) עם גולשים ברשת לאתרי אינטרנט עיסקים. מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק ובמדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 2.2 מיליארד דולר.

 

ביום חמישי לאחר המסחר פרסמה החברה את תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה ואכזבה את המשקיעים עם הפסד גדול מהצפי שהסתכם ב 27.3 מיליון דולר ו- 96.1 מיליון דולר בסיכום שנתי וזה בשנה שההכנסות בה גדלו בכ- 16.7%. החברה סיפקה תחזית חלשה מהציפיות ל- 2020 ולא צופה לעבור לרווחיות גם בשנה הבאה.

 

לשוק כנראה נמאס מהסיפורים ושוב שלח את מניות החברה לירידות שערים חדות שהשמידו קרוב לרבע מערכה של החברה.

 

מהזווית הטכנית, בגרף המצורף מטה ניתן לראות שזו לא הפעם הראשונה שהשוק שולח את המניה לירידות שערים חדות לאחר הדוחות הכספיים (קרה ברבעון הקודם), רק שהפעם זה היה עוצמתי יותר (מחזור גבוה יותר) וגם הסגירה סביב נמוכים תקופתיים.

 

בגרף שערי סגירה ניתן לראות לא רק שבירה של אזור תמיכה ברמה 36.5 דולר, אלא גם שבירה נוספת של אזור מהותי יותר ברמה של 34.6-34.7 דולר. בנוסף המניה שוברת את ממוצע 200 ימים ונסחרת מתחתיו לראשונה מזה שנה.

 

הנחה טכנית היא שכל עוד הנייר מתחת לאזור של 35.7-36.5, אזור ממוצע 200 ימים ואזור תמיכה עליון, המניה שלילית בטווח הקצר וזה אומר צפי להמשך ירידות שערים כשהצפי הוא תמחור מחדש באזור 30 דולר, בשלב ראשון.

 

מניית LPSN; מקור: StockCharts.com

 

בהצלחה לסוחרים.

 1. מניות בכתבה
 2. לייבפרסון

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אי אפשר לדעת :)

  את האמת אין לי מושג מה גורם לחברה מפסידה לעלות ולחברה מרוויחה לרדת... השוק הוא דבר מוזר ולא מייצג בגלל זה צריך להיות מאופק ולהבין שהסיכוי להפסיד את הכסף קטן מלשלוח לוטו. בסופו של דבר מדובר בחברה של מיליארדים עם הכנסות וצמיחה שבאה ליד ביטוי בעסקות שנסגרות, רק מתחילת השנה 150 עסקאות והשקעה בAI שזה העתיד כמו שכולם כבר יודעים... אני מסתמך על העבר, בדו"ח האחרון נפילה ב 14 אחוז ואחרי חודשיים עלתה לשיא של 44 למניה, עכשיו נשאר לקוות לשיא חדש. (הכל תלוי בכמה המשקיעים מאמינים בחברה ומבחן הזמן אומר שכן...)
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  amirus 18/02/2020 15:31

 2. 2
  מניה טובה החברה לא. |179|

  כתבת: "הבעיה שלה היא בדוחות כי בשורה התחתונה היא מפסידה כסף והמצב לא משתפר, ככה זה נראה כרגע. " אבל אתה חושב שעד הדוחות הבאים המניה תעלה. איך? אם המצב לא משתפר בטווח הקרוב - מדוע שהמניה תעלה בטווח הקרוב? בהחלט יש מצבים של נתק בין ביצועי החברה המשתפרים - למניה שיורדת ולהיפך. אבל ביום מהימים הפער נסגר. לא יתכן אחרת. אם המכירות לא יגדלו וההפסד לא יקטן - כך שתהיה תקווה שהבשנה מהשנים - תעבור לרווח - המניה רק תרד. אם לך כמחזיק את תקווה - למי תהיה? ובבקשה אל תגידו "אי אפשר לדעת". היום הגרלה בלוטו. מלאו טופס כי אי אפשר לדעת . אולי תזכו? רק אני יודע שהסיכוי לזכות בפרס כלשהו נמוך מהסיכוי למחוק הכסף. גילוי נאות כל מה שאני יודע על לייבפרסון זה שהיא חברה שפועלת מישראל - אבל העדיפו להתאגד בחו"ל מטעמי מס. בשביל לשלם מיסים מופחתים. ובנתיים לא משלמים שם מיסים. כלומר סתם נרשמו שם. לגבי הלוטו - לא יודע מה הפרס אפילו.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 18/02/2020 15:07

 3. 3
  מניה טובה לדעתי

  אני מושקע בה כבר הרבה זמן ומהניסיון שלי היא מניה טובה שבאה לידי ביטוי בעליות לאורך זמן, הבעיה שלה היא בדוחות כי בשורה התחתונה היא מפסידה כסף והמצב לא משתפר, ככה זה נראה כרגע. לטווח הארוך אני חושב שהיא השקעה מעולה אבל אי אפשר לדעת אם לשוק ימאס מהדוחות האלה, בכל מקרה אני הייתי ממליץ להחזיק, להנות מהרווחים ולמכור לקראת הדוחות הבאים. אם כבר הפסדת בירידה האחרונה אז אני לא חושב שיש טעם למכור כי רוב הסיכויים שתתקן אבל זה יקח חודשים שלושה (ומי יודע יש מצב אולי אפילו לעלה לשיא חדש :)
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  amirus 18/02/2020 14:48