”ישראל היא כוח עולה במפת השקעות הנדל”ן הבינלאומית”

בכנס השקעות נדל"ן ישראל-ארה"ב, דנו בסיכונים ובהזדמנויות בשוק הגלובאלי; מנכ"לית זרוע השקעות נדל"ן בתאגיד הביטוח הצרפתי AXA: "אנו מצפים לראות המשך עלייה בהשקעות נדל"ן בשנה הקרובה"

חדשות ספונסר 23/01/2020 12:12

א+א-

משקיעי הנדל"ן בעולם פועלים כיום בסביבה של חוסר ודאות, וצריכים להיות קשובים לשינויי מיסוי ורגולציה ולעלייתם של אפיקים ונתחי שוק חדשים. כך עולה מהכנס ה-11 להשקעות בנדל"ן ישראל-ארה"ב, שנערך היום (חמישי) בתל אביב ביוזמת פירמת עורכי הדין Goulston & storss וחברת ההשקעות Eastdil Secured. הכנס עסק בטרנדים, בהזדמנויות ובסוגיות הדחופות ביותר כיום בתחום השקעות הנדל"ן העולמיות, והגיעו אליו אורחים בכירים מחו"ל ומשקיעים פרטיים ומוסדיים מהארץ.

 

מארחי הכנס, יעקב גרוס וזאב גוורץ מפירמת Goulston & Storrs, אומרים כי "ישראל היא כוח עולה במפת ההשקעות הבינלאומית. לישראלים יש כסף, הם עם העיניים החוצה והעולם מזהה את זה. בשנים האחרונות מגיעים לפה יותר אורחים מחברות עולמיות גדולות, כי הם רואים את ישראל כיעד לגיוס כסף להשקעות בנדל"ן בחו"ל.

 

בעבר הישראלים פעלו בעיקר באמצעות השקעה ישירה בנדל"ן דרך ספונסר מקומי, הם עושים זאת גם כיום אבל הטרנד העכשווי של משקיעים גדולים ומוסדיים הוא השקעה באמצעות קרנות שמנוהלות על ידי חברות גדולות מעבר לים, וגם החברות האלה רואות בהשקעות הישראליות ובסכומים הגדולים כהזדמנות שמצדיקה הגעה לישראל ושיווק בארץ".

 

הדוברת הבכירה בכנס היתה איזבל סממה, מנכ"לית זרוע ההשקעות בנדל"ן AXA IM – Real Assets של ענקית הביטוח הצרפתית AXA, אשר סקרה את הסיכונים וההזדמנויות בשוק כיום. לדברי סממה, "אנו מצפים לראות המשך עלייה בהשקעות נדל"ן בשנה הקרובה. סיבה מרכזית היא הריבית המתמשכת הנמוכה, ובחלק מהמקרים אף השלילית, שנקבעת על ידי הבנקים המרכזיים בשל חששות להאטה כלכלית גלובלית, שמגדילה עוד יותר את האטרקטיביות של נכסי נדל"ן כאלטרנטיבת הכנסה עבור משקיעים.

 

ב-2020 אנחנו נעשה שימוש במומחיות שלנו ובמערכות היחסים שלנו, גם ברמה הגלובלית וגם ברמה המקומית, על מנת להוציא לפועל עסקאות מורכבות וגדולות יותר, להמשיך לייצר ערך, לשפר את פרופיל ההכנסות מההשקעות ובסופו של דבר לייצר החזרים גבוהים ללקוחות שלנו. מוסדות ישראליים מהווים חלק הולך וגדל ממשקיעי הצד השלישי שלנו, עם תיאבון בריא להשקעות, במיוחד בשוק האירופי והאמריקאי".

 

בכנס הוצג דו"ח חברת PWC לטרנדים המובילים להשקעה בנדל"ן ב-2020 על ידי בכיר חברת PWC מיץ’ רושל. רושל התמקד בין השאר במצב האקלימי ובהשפעתו על ההשקעות ואמר כי "על אף חוסר הודאות והכלכלה הגלובלית המשתנית, השקעות נדל"ניות בארה"ב ממשיכות למשוך כסף עולמי".

 

רושל הציג את התחזיות של PWC בנוגע לעתידם של חללי עבודה, ובחירות המגורים של הדורות השונים והשפעתם על הזדמנויות ההשקעה בשוק, מהבייבי בומרז ועד למילניאלז, אשר בוחרים לגור ב"Hipsturbia" – מילה חדשה הבאה לתאר את שכונות המגורים המועדפות על המילניאלז, שכונות טרנדיות הכוללות מקומות בילוי ותרבות ונמצאות בקרבה לתחבורה ציבורית לעיר הגדולה הסמוכה. לדבריו, בשכונות אלה מתפתחות קהילות חדשות והן מהוות אפיק השקעה מומלץ.

 

דייוויד לזרוס, חבר הנהלה בחברת הבנקאות Eastdil secured, דיבר על התנהלות המשקיעים בעולם חסר ודאות, בין היתר בשל בחירות שיתקיימו השנה גם בארה"ב וגם בישראל ועל עליית הפופוליזם בבחירות, וכן על מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין שיוצרת הפכפכות. לדברי לזרוס, הריבית הנמוכה דוחפת את המשקיעים לחפש תשואה, ושינויים דמוגרפיים של הזדקנות האוכלוסייה מושכים את המשקיעים לאפיקים חדשים כמו דיור לגיל המבוגר. לפי לזרוס, ב-2030 יהיו מעל 72 מיליון אמריקאים בני 65 ומעלה, ותהיה ברשותם 70% מההכנסה הפנויה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה