קרדיט: depositphotos

האם הדשדוש במניית כיל מהווה הזדמנות קניה? לא בטוח

מניית כיל ממשיכה לשדר חולשה בתקופה בו השוק חיובי ונסחר ברמות שיא. השאלה מה יקרה בשוק שלילי?

דובי קורן 21/01/2020 12:12

א+א-

חברת כימיקלים לישראל בע"מ, הינה חברת מינרלים מיוחדים ועוסקת בהפקת חומרי גלם ועיבודם. החברה מייצרת אשלג ודשנים אחרים, פוספט, מגנזיום, ברום על שלל תרכובותיו באמצעות מספר חברות בנות,מפעלי ים המלח, תרכובות ברום, רותם אמפרט, פריקלאס ים המלח וחברות מחוץ לישראל. החברה פעילה ב 3 שווקים עיקריים: חקלאות, מזון וחומרים מורכבים. לחברה מגוון מוצרים לשוקי האגרו, מוצרים למגזר התעשייה ומוצרים מותאמי לקוח. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 19.5 מיליארד ש"ח.

 

לפני כחודשיים סקרתי את המניה שנבלמה סביב 1500/20 לאחר תיאום הדיבידנד שהתקבל מאז שנכתבה הסקירה. המניה לא הצליחה לייצר מומנט חיובי ולצאת קדימה ובתקופה של שיאים בשווקים ובשוק המקומי וכשמדד ת"א 35 נושק לשיא המניה נעה בתנועה צידית בנמוכים האחרונים.

 

 

ניתוח טכני

בגרף היומי ניתן לראות את המגמה השלילית מתחילת השנה כששוב המניה קרובה מאוד לשפלים האחרונים סביב 1500/20 נקודות שהחזיקה בפעם האחרונה בדיוק לפני חודשיים.

 

בגרף הקצר נוצר אזור התנגדות סביב 1650/60 נקודות שבלם את המניה מספר פעמים בחודשים האחרונים והתנגד בצורה מהותית מאוד בחודש האחרון לפני התנועה היורדת האחרונה.

 

כיל – גרף תקופתי

 

בראיה רחבה, התנועה האחרונה במניה שלילית מאוד ולא אתפלא אם נראה שבירה של התמיכה אם הלחץ במניה ימשך ובטח אם השווקים יכנסו למימוש. מנגד, קרבה לנמוכים שהם אזור תמיכה חזק מאוד יכולה להביא גם הזדמנות למי שמחפש לסחור את הריבאונד ואין טווח המסחר המוגבל שנוצר בחודשים האחרונים.

 

בשלב זה הנייר בעל סיכון גבוה מאוד לדעתי בהנחה שלך מה שלא עולה בשוק טוב ככל הנראה לא יעלה בשוק רע.

 

בהצלחה לסוחרים

  1. מניות בכתבה
  2. איי.סי.אל

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה