אפקט סולימני: האם מדד ת”א 35 יפגע מכך?

מדד ת"א 35 עובר היום לתשואה שלילית לאחר שפתח את 2020 בעליות קלות, בעיקר בשל אירועים חיצוניים המשפיעים על השווקים. מהי רמת התמיכה הקרובה במדד?

דובי קורן 06/01/2020 12:12

א+א- 4

מדד ת"א 35 פתח את השנה בעליות, אך כבר היום הוא מוחק את עליות השערים ועובר לתשואה שלילית. נורא? תלוי את מי שואלים.

 

קשה להתעלם מהאירועים של שישי האחרון בו חוסל מפקד משמרות המהפכה חאסן סולימני ע"י ארה"ב. החיסול שהיה מפתיע מאוד בטח ביחס לדמות הבכירה מאוד שחוסלה משפיע באופן ישיר על הבורסות. השווקים אומנם ירדו ביום שישי האחרון אולם הירידה הייתה מינורית בטח ביחס למאורע ובטח ביחס לזינוק בנפט ובזהב.

 

פתיחת שבוע המסחר בעולם ממשיכה את הלחץ בשווקים שקיווה לרגיעה בסופ"ש, אולם הקולות שנשמעים הן מאירן ובעלות בריתה ובין ארה"ב ובעיקר נשיאה דונלד טראמפ מלחצים משהו את השווקים בפתיחת שבוע המסחר בעולם. למרות הלחץ עד כה אין מאורע דרמתי במדדים המובילים שכן שום תבנית טכנית שלילית לא יצאה אל הפועל.

 

ניתוח טכני

מידי שבוע אני סוקר את מדד ת"א 35 בסקירה השבועית אשר נשלחת בדיוור של יום שישי ובחודשים האחרונים אם המדד לא עולה אז הוא זז בתנועה צידית (מדשדש). מזה כחודש וחצי בקירוב המדד נסחר באותן רמות מחירים ושומר על טווח מסחר יחסית צר בין 1702 ל 1668 נקודות.

 

המצב של המדד מהזווית הטכנית דיי פשוט: יציאה מטווח הדשדוש תפתח יעד של 30-35 נקודות לכיוון היציאה. סגירה ברורה מתחת ל- 1668 נקודות תהיה שלילית ותביא לטריגר טכני ראשוני ולמימוש עמוק יותר במדד שהוא למעשה תיקון טכני לכל המהלך העולה האחרון מהקיץ ועד לשיאים השנתיים של החודש האחרון.

 

בשלב זה האינדיקטורים הטכניים תומכים בשבירה של התמיכה הנ"ל וכשחלקם כבר נתנו איתותים שליליים ואחרים יתנו במידה וזו תשבר. לכן זהירות נדרשת, בטח לאחר מספר חודשים שהשוק לא יצא לתיקון טכני.

 

גרף תקופתי - מדד ת"א 35

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  כמה לא רציני!

  השווקים לא רק שנרגעו ומיד אלא שאתמול עליות מרשימות בארה״ב -כולל שבירת שיאים-והיום, עליות חדות יחסית באסיה.

  דמוש 09/01/2020 06:35

 2. 2
  גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  kman 06/01/2020 13:26

 3. 3
  סולימני תירוץ אבל לא הסיבה|16|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  trader44 06/01/2020 12:48

 4. 4
  שאפו ליונת דואר

  שזיהה מתישהו בעבר, שמתישהו בעתיד יגיעו הירידות |26| אגב, בהמשך לפוסט שלי מאתמול, אני עדיין לא חושב שהגיע הזמן למכירות חיסול (בחירת המילים מכוונת |26|) של כל התיק כמו שחלק מהאנשים עושים.. לא ממליץ על כלום אבל לדעתי זה מימוש בדרך לשיא חדש.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Liron101 06/01/2020 12:30