אוויר פסגות: מניית AIG על תמיכה חשובה

המניה מדשדשת מספר חודשים באזור השיא ונצמדת לאזור תמיכה חשוב; להלן הנחת עבודה ומחירי יעד

דורון מיטרני 09/12/2019 12:12

א+א- 1

חברת AIG (סימול- AIG) פועלת כחברת אחזקות בתחום הביטוח ומוצרים פיננסים נלווים בארה"ב וברחבי העולם. פעילות החברה כוללת פוליסות ביטוח ללקוחות מסחריים, תעשייתיים ופרטיים בתחום רכוש ונזיקין, ביטוח חיים וביטוח משכנתא.

 

 • מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדדS&P500  לפי שווי שוק של 45.12 מיליארד דולר.

 

 • דו"ח רבעון 3 פורסם בתחילת חודש נובמבר. הרווח הנקי נאמד ב- 650 מיליון דולר, זאת לעומת הפסד של 1.26 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח למניה נאמד ב- 0.72 דולר למניה לעומת הפסד של 1.41 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

 

חמישה חודשי דשדוש

החל מחודש יולי המניה מדשדשת מעל אזור 51-52 דולר שלימים הפך לאזור תמיכה חשוב שתמך מספר פעמים במחיר המניה לאורך תקופת הדשדוש. מלמעלה אזור 57.5-58 מהווה אזור מוכרים כאשר 58.6 מסמל את מחיר השיא (תוך יומי).

 

מהזווית הטכנית, במהלך שבוע המסחר האחרון המניה ירדה לאזור התמיכה 51-52 דולר וטרם חזרה להיסחר מעליו. במונחי שערי סגירה, זה השבוע הראשון בו המניה סגרה מתחת לאזור 52 דולר כך ששבוע המסחר הנוכחי יהיה קריטי באם תשמור על רצועת התמיכה ותנסה "לתקוף" פעם נוספת את אזור 56-58 דולר, או שתכשל ומבנה גרף המחירים היורד בטווח הקצר יצא לפועל.

 

מניית AIG; מקור: StockCharts.com

 

ביום שישי המניה רשמה יום מסחר חיובי ועלתה בכ- 1.4% לכן סגירה מעל אזור 52 דולר תהווה טריגר חיובי של יציאה מאזור רצועת התמיכה וכל עוד נסחרת מעל 51 דולר במונחי שער סגירה, קיימת אפשרות חזרה לאזור 56-58 דולר. 56 דולר סומן כאזור התנגדות ראשון בדמות הגבוה של חודש נובמבר וסגירה מעליו תבטל את מבנה גרף המחירים היורד (שיאים ושפלים יורדים) שהחל בחודש ספטמבר לאחר שהמניה רשמה שיא תקופתי חדש.

 

התרחיש הפסימי - יצא לפועל בסגירה מתחת לרמה של 51 דולר שתהווה שבירה של רמת תמיכה חשובה. במקרה זה אזור 46 דולר סומן כיעד ראשון.

 

לסוחרי הטווח הקצר יחס הסיכוי מול הסיכון הינו חיובי אך יש לשים לב לכישלון חזרה מעל אזור 52 דולר שיהווה סנונית לשינוי המגמה בנייר ולכן יש להפעיל סטופ-לוס בהתאם.

 

בהצלחה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  AIG-ברחתי ממנה במפולת של 2008

  מזל שיצאתי ממנה אחרת הייתי חוטף הרבה יותר איפה היא הייתה אז ואיפה היא היום נ.ב חסרה נקודה עשרונית בעליה שבוצעה ביום שישי היא 1.4% ולא מה שנכתב
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 09/12/2019 12:47