לאחר מימוש של 20% במניית שופרסל האם נוצרה הזדמנות קניה?

המניה סובלת מלחץ מכירות בחודשים האחרונים ונושקת לרמת תמיכה חשובה. האם היפוך יביא לשינוי המגמה או שמדובר בעצירה לפני המשך המגמה השלילית?

דובי קורן 02/12/2019 12:12

א+א- 2

החברה, שופרסל בע”מ, פועלת בשלושה תחומי פעילות עיקריים, קמעונאות: שיווק קמעונאי בתחום המזון ומוצרים אחרים. נדל”ן מניב: החברה משביחה ומפתחת נכסי נדל"ן הקיימים ברשותה לצורך הקמה והפעלה של ליבת עסקיה והם רשת סופרים בפריסה ארצית. ניהול מועדון כרטיסי אשראי: החברה מעמידה הטבות לכרטיסי אשראי חוץ בנקאיים תחת המותג שופרסל, לרבות הלוואות ומוצרי אשראי שונים. מניות החברה נסחרות במדד ת”א35  לפי שווי שוק של 5.2 מיליארד ₪.

 

ניתוח טכני

מניות החברה סובלות מלחץ של מוכרים קרוב לארבעה חודשים ולאחר שיא שנקבע סביב רמה של 2,770 נקודות והיא מבין 8 המניות בעלות התשואה החלשה ביותר במדד ת"א 35. מתחילת השנה אבדה החברה קרוב ל 7% מערכה.

 

מהצד הטכני, הסימן השלילי הראשוני היה הירידה המהירה מהשיא החדש שנקבע בחודש אוגוסט והחזרת כל המהלך ואף מעבר בשבועיים שלאחר מכן. למעשה מאז המניה לא הצליחה לייצר מבנה מחירים עולה והיא עבר למבנה מחירים יורד שקיים בחודשים האחרונים.

 

שופרסל – גרף תקופתי

 

בשבוע שעבר החברה אכזבה את השוק עם דוחות פושרים והמניה ירדה מדרגה נוספת כלפי מטה עם שבירות התמיכה סביב אזור של 2,300 נקודות. ביומיים האחרונים המניה מגיעה לאזור תמיכה נוסף סביב 2200 נקודות אותו פגשה ברבעון האחרון של השנה שעברה. היפוך (מעבר לעליות) מעל רמה זו יכולה להיות מעניינת לתיקון עולה במניה.

 

חשוב לציין שהלחץ במניה מגיע לא רק מהדוחות הפושרים אלא מרצונה של דיסקונט השקעות לחפש קונה בחודשיים האחרונים ליתרת מניותיה (26%) דבר שיוצר את הלחץ על המניה. ייתכן שהיפוך סביב רמה זו יכול להביא לתיקון עולה במניה, אך רצוי להדגיש שזהו תיקון בלבד בתוך מבנה מחירים יורד של החודשים האחרונים.

 

בהצלחה לסוחרים

 1. מניות בכתבה
 2. שופרסל

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  שופרסל מתכננת סגירת סניפים

  כושלים מתוך אלה שרכשה מניופארם ובמקביל הרחבת היכולת השיווקית של מוצרי הפארם.

  בכר 03/12/2019 06:03

 2. 2
  יש דרך לדעת כמה

  אחוזים דיסקונט השקעות כבר מחר? לפי זה אפשר לדעת אם הלחץ על המניה כבר הסתיים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  פערפל 02/12/2019 15:33