תכנית פינוי בינוי ענקית ביהוד יוצאת לדרך

הותמ"ל אישרה בניה של 1.344 יחידות דיור חדשות במתחם מוהליבר ביהוד, במקום 336 דירות ישנות שהיו במתחם ותושביהן פונו

חדשות ספונסר 24/11/2019 12:12

א+א- 2

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה את תוכנית מוהליבר ביהוד. התוכנית קודמה על ידי עיריית יהוד וחברת ענב וכוללת פינוי של 336 יח"ד ישנות במצב תחזוקתי ירוד לטובת בניית 1,344 יח"ד חדשות. בנוסף, התוכנית, שנערכה על ידי משרד בלנדר אדריכלים, כוללת פיתוח שטחי ציבור פתוחים, שטחי מסחר בקומת הקרקע, שדרוג והחלפת תשתיות קיימות, העתקת רח` בן גוריון צפונה והרחבת הרחובות מוהליבר וכצנלסון, כצירים עירוניים פעילים.

 

תכנית הפינוי בינוי קודמה תחילה במסלול יזמי על ידי חברת ענב ובשלב מאוחר יותר, על פי בקשת עיריית יהוד-מונסון, הועברה למסלול רשויות של הרשות להתחדשות עירונית. המתחם נמצא בין רח’ מוהליבר ממערב, מושב מגשימים ואזור תעשייה יהוד ממזרח, רח` בן גוריון מצפון ומתחם חברת HP ותחנת כיבוי האש העירונית מדרום.

 

לדברי אפי כץ, מנכ"ל ובעלים של חברת ענב, המקדמת את הפינוי בינוי במתחם מוהליבר, "חלק ניכר מתנופת הבנייה בבקעת אונו בשנים הקרובות תתבסס על פרויקטים של פינוי בינוי שהגיעו לשלב הביצוע. רשויות התכנון השכילו להבין כי רק תכניות משמעותיות ורחבות היקף של מתחמי פינוי בינוי יכולות להוביל להתחדשות עירונית משמעותית שמשנה מרקם חיים. אנו מאמינים כי כעת לאחר אישור הותמ"ל נוכל לקדם מהר יותר את התכנית במתחם מוהליבר, ונפעל ככל הניתן כך שבשנה הקרובה נקבל את היתרי הבניה".

 

חברת ענב יוזמת פרויקטים של פינוי בינוי בכל רחבי הארץ בהיקף של למעלה מ-6,000 דירות המתוכננות לביצוע בשנתיים הקרובות. בבקעת אונו מקדמת החברה חמישה פרויקטים ביניהם מוהליבר ביהוד, התאנה בקריית אונו ושלושה פרויקטים יחד עם חברת אשדר – נווה מונסון (שבחלקו כבר מאוכלס וחלק בביצוע מתקדם), ושקד הנמצא בהליך היתרי בניה ומתוכנן לביצוע בשנה הקרובה והצבר בקריית אונו. סה"כ אמורה ענב לפנות בבקעת אונו כ-800 משפחות מדירותיהן הישנות ולבנות במקום כ-2,900 דירות חדשות.

 

בקעת אונו מתחדשת

 

מבדיקת חברת סביבות מגורים, בשני העשורים הקרובים צפויים להתווסף לבקעת אונו למעלה מ-100 אלף תושבים, חלקם על שטחים מפונים של בסיס תל השומר ושל ביה"ח שיבא. תוכניות רבות במרחב, שחלקן כבר יצאו אל הפועל וחלקן ימומשו בעתיד, צפויות לצופף ולהרחיב את המרקם האורבני הדליל של בקעת אונו, תוך הוספת עשרות אלפי יחידות דיור בבניה לגובה ומאות אלפי מטרים רבועים של שטחי תעסוקה שהיקפם כיום אינו מספק.

 

בין היתר, בקרית אונו אישרו תכנית מתאר שתכפיל את מספר התושבים תוך 20 שנה, מ-40 ל-80 אלף. התוכנית מאפשרת הוספתן של 3,600 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית. ביהוד-מונוסון כוללת תוכנית האב להתחדשות העירונית בנייה של 5,500 דירות. עיריית גבעת שמואל הפקידה לאחרונה תוכנית מתאר כוללנית המציבה יעד של כ-55 אלף תושבים עד שנת 2040. בסוף 2017 אישרה הותמ"ל תכנית באור יהודה לבניית 2,350 יח"ד על שטח של 340 דונם הממוקם צפונית לדרך 461.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  כמה תוספת מ"ר יקבלו בעלי הדירות הישנות בחדשות?

  כמה תוספת מ"ר יקבלו בעלי הדירות הישנות בחדשות?

  טלי ג 03/12/2019 09:04

 2. 2
  כמה תוספת מ"ר יקבלו בעלי הדירות הישנות בחדשות?

  כמה תוספת מ"ר יקבלו בעלי הדירות הישנות בחדשות?

  טלי ג 03/12/2019 09:04