פרויקט הפינוי בינוי הראשון בהרצליה יוצא לדרך

חברת מטרופוליס החלה בהריסה ובהתחלת הבניה של "מתחם מטרופוליס הרצליה" ברחובות מנדלבלט-אבן עזרא

חדשות ספונסר 19/11/2019 12:12

א+א- 3

הפרויקט הראשון של פינוי בינוי בעיר הרצליה יוצא לדרך. אחרי המתנה של 13 שנים ולאחר שחברת מטרופוליס השלימה את כל הדרישות של הוועדה המקומית וקיבלה את היתר הבניה, החלה היום הריסת המבנים הישנים ברחובות מנדלבלט-אבן עזרא ובבניית "מתחם מטרופוליס הרצליה". 

 

לאחר שהתקבל היתר הריסה ובנייה והדיירים פונו, החלה חברת מטרופוליס, המתמחה בייזום ובניית פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, בהריסת חמשת מבני המגורים הישנים בו זמנית. במסגרת הפרויקט ייהרסו חמישה בניינים ישנים של 3-4 קומות וסה"כ 84 דירות. במקומם תבנה החברה מתחם הכולל ארבעה בניינים בני 11-14 קומות עם 278 דירות בתמהיל מגוון של דירות 3, 4 ו-5 חדרים, גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים.

 

רוב הדירות הישנות בבניינים שנבנו בשנות ה-60 היו בשטח של כ-60 מ"ר. הפרויקט ייבנה בשכונת הרצליה הירוקה המערבית, הנמצאת בסמיכות לפארק הרצליה, קניון שבעת הכוכבים, מבני תרבות וספורט ומוסדות חינוך. השכונה נהנית מנגישות גבוהה בזכות הקרבה למחלף שבעת הכוכבים ונתיבי איילון, ומרחק דקות נסיעה ספורות לתחנת הרכבת הרצליה.

 

בין הדירות שנמכרו לאחרונה במסגרת הפריסייל היא לדוגמא דירת 4 חדרים בשטח 110 מ"ר עם מרפסת בשטח 12 מ"ר כולל חניה ומחסן ב-2.65 מיליון שקל.

 

לדברי מנכ"ל מטרופוליס, רו"ח אודי בלום "לאחר חמש שנים של עבודה אינטנסיבית ומאומצת על הפרויקט, הצלחנו להגיע לרגע המיוחל של הריסת המבנים הישנים והתחלת בניית "מתחם מטרופוליס הרצליה". קידום פרויקט בסדר גודל כזה עם המורכבות שלו ובזמן קצר כל כך, הינו הישג משמעותי. לראש עיריית הרצליה, מר משה פדלון, יש חלק לא מבוטל בהצלחה זו, בזכות הנכונות וההירתמות שלו לקידום פרויקט הפינוי בינוי הראשון והגדול בעיר".

 

את הפרויקט תכננה האדריכלית קיקה ברא"ז. את הדיירים מייצג משרד עו"ד עודד ישראלי ואת החברה מייצג משרד עו"ד מ.פירון ושות’.

 

באירוע ההריסה לדיירים שקיימה חברת מטרופוליס ערב ההריסה אמר ראש העיר משה פדלון כי "בערב כזה מיוחד נהוג לומר ’שהחיינו וקיימנו והיגענו לזמן הזה. זהו ערב מרגש לדיירי האזור ועבורי, זהו הערב האחרון שבו נוכל לראות את הבניינים הישנים ברחובות מנדלבלט-אבן עזרא כפי שהיינו רגילים. מחר ייהרסו חמשת הבניינים בפינוי בינוי הראשון בהרצליה. בסוף התהליך התושבים ייזכו לשכונה חדשה וחדשנית. מה שאנחנו עושים היום זו היסטוריה למען הדורות הבאים"

 

"מתחם מטרופוליס הרצליה" הוא חלק מאסטרטגיית החברה להקמת מתחמי מגורים תוך ראייה כוללת והשקעה בשכונות עצמן. לחברה פעילות ענפה בתחום הפינוי-בינוי. שני פרויקטים גדולים מסוג זה שקדמו לו הם פרויקט "גרין פארק" בו אוכלסו 447 משפחות ו"מתחם מטרופוליס גבעתיים" אשר יכלול 194יח"ד ונמצא בתהליך בנייה ושיווק מתקדמים.

 

חברת מטרופוליס מתמחה בייזום, פיתוח ובניית פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית . החברה בבעלות קבוצות אלייד ואלדר, מהחברות הגדולות במשק הישראלי, מקדמת כיום יזום, תכנון, ביצוע ורישוי של כ-30 פרויקטים במתחמי פינוי בינוי ותמ"א 38/2 עם כ-2,000 יח"ד בתל-אביב, הרצליה, גבעתיים, רמת גן ועוד.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  כמה תוספת מ"ר יקבלו בעלי הדירות הישנות בחדשות?

  כמה תוספת מ"ר יקבלו בעלי הדירות הישנות בחדשות?

  חגי ט 03/12/2019 09:03

 2. 2
  פינוי בינוי מנדלבלט - אבן עזרא

  וכל ההבוד לכל 84 המשפחות שתמכו ולקחו חלק בהוצאת פרויקט זה לדרך. בלעדיהם לא היה פרויקט.

  משה 24/11/2019 04:06

 3. 3
  מה עוד חשוב לדעת לפני פינוי בינוי?

  בחלק גדול מהמקרים פרוייקט פינוי בינוי מאפשר לעשות סדר בפריטים שבתכולת הדירה וכן להפיק רווח אלטרנטיבי שניתן להפיק מהחפצים שאין בהם עוד צורך. הדבר נכון בעיקר בדירות של אנשים מבוגרים. ככל שיש בדירה פריטים ישנים כמו תקליטים, ספרים, עיתונים ישנים או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שמדובר על פריטי אספנות בעלי ערך כספי. אם אתם רוצים לדעת כיצד להעריך את תכולת הדירה באופן עצמאי חפשו בגוגל "פינוי דירות יוסף האוסף" וקבלו מאמר מדוייק שמסביר איך לעשות זאת.

  יוסף האוסף 21/11/2019 18:36