זינוק בהתחלות בנייה של דירות קטנות

במחצית הראשונה של 2019 17% מהתחלות הבנייה היו של דירות בנות 2 ו-3 חדרים, לעומת שנת 2018 כולה, בה התחלות הבנייה של דירות קטנות עמדו על 12% בלבד

חדשות ספונסר 02/10/2019 12:12

א+א-

במחצית הראשונה של 2019, חל זינוק בהתחלות בנייה של דירות קטנות בנות 2 ו-3 חדרים, כך עולה מנתוני הלמ"ס שניתחה חברת אלדר שיווק. לפי הנתונים 17% מסך כל התחלות הבנייה היו של דירות קטנות. לצורך השוואה, במהלך כל שנת 2018 התחלות הבנייה של דירות קטנות מסך כל התחלות הבנייה עמד על 12% בלבד.

 

מבדיקת הנתונים עולה כי לאורך 4 השנים האחרונות ניכרת עלייה במגמה של בניית דירות קטנות, לעומת ירידה בהתחלות בנייה של דירות גדולות בנות 4 חדרים: לדוגמה, במהלך שנת 2017 התחלות הבנייה של דירות גדולות עמד על 41%, במהלך 2018 ירד ל- 39% מסך כל התחלות הבנייה ובמחצית 2019 עמד על 37%.

 

לדברי רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק "לאחר שנים רבות, רשויות התכנון הבינו שדירות קטנות הן לא אסון והם מושכים אליה אוכלוסייה לא פחות איכותית מאשר דירות גדולות. בנוסף באזורים יקרים יחסית כמו הרצליה ושוהם הוספת דירות בנות 2-3 חדרים מאפשרות גם למשפחות צעירות להתגורר ביישוב ובכך מונעות את ההזדקנות שלו".

 

בהתאם לנתונים במהלך מחצית 2019, תל אביב היא העיר בה מספר התחלות הבנייה של דירות עד 3 חדרים הוא הגבוה ביותר ועומד על 1,204 דירות, קריית גת ממוקמת מיד אחריה עם 591 דירות, הרצליה עם 283 דירות, אור עקיבא עם התחלות בנייה של 251 דירות בנות 3 חדרים וירושלים עם 241 דירות בנות 2 ו-3 חדרים.

 

"דירות קטנות מבוקשות בכלל ובתל אביב בפרט, לכן זה לא מפתיע שהיא מובילה בפער משמעותי על פני ערים אחרות", מסביר יהודה גורסד, מנכ"ל חברת וויי בוקס הבונה 4 פרויקטים בתל אביב ומוסיף: "רוכשי דירות אלו כיום הם בעיקר תושבי חוץ שמעוניינים בדירה קטנה למגוריהם בזמן חופשתם בארץ, או הורים לילדים מתבגרים שרוכשים את הדירה הזו ליום שבו הם יעזבו את הבית."

 

לדברי נור שגרוואי מנכ"ל חברת שגרוואי, ראשי הערים ומהנדסי הרשויות הבינו שהתנגדות שהייתה בשנים האחרונות לבניית דירות קטנות, שגויה ואיננה נכונה, יוקר המחייה והעלייה הדרמטית במחירי הדיור, מחייבים בניית דירות קטנות ויש ביקוש לכך. 

 

בסקר שביצענו טרם התכנון של הפרויקט שלנו ברחוב אחד העם בשכונת הדר הכרמל בחיפה, זיהינו צורך של משפחות צעירות וסטודנטים לדירות קטנות, אי לכך תכננו בהתאם. אנחנו מסיימים בימים אלה בניית מגדל בן 24 קומות, שחלק ניכר מיחידות הדיור בו, הן דירות קטנות של 2-3 חדרים. אין לי ספק, שהמגמה של בניית דירות קטנות, תלך ותגדל בשנים הקרובות "

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה