דר יפעת שאשא ביטון, שרת הבינוי והשיכון קרדיט: קרין גרין

אושרה תוכנית משרד הבינוי והשיכון לבניית 5700 יח”ד בבני עי”ש

יחידות הדיור ייבנו על שטח של כ-1,500 דונם; מלבד מבני מגורים תכלול השכונה החדשה גם שטחי ציבור, שטחים פתוחים וכן חצי מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר

חדשות ספונסר 26/09/2019 12:12

א+א-

הוועדה למתחמים מועדפים אישרה היום את התוכנית להקמת שכונה חדשה בבני עי"ש. התוכנית כוללת 5,350 יחידות דיור ו-250 יחידות דיור לדיור מוגן בשטח של כ-1,750 דונם. בנוסף, התוכנית מציעה שטחי תעסוקה בדגש על שטחי תעסוקה עתירת ידע, תעשייה ומסחר בשטח של כ- 300,000 מ"ר, מוסדות ציבור וחינוך, ספורט ונופש, שטחים פתוחים ומרחב ציבורי מגוון.

 

בני עי"ש הינה מועצה מקומית, המונה כיום כ- 7,500 תושבים, 2,200 יחידות דיור בשטח של כ-820 דונם. לפני כשנה הכריז קבינט הדיור על מתחם מועדף לדיור בגודל של כ- 1,500 דונם להקמת השכונה החדשה, שתכלול שטחי ציבור, תעסוקה, מסחר, שטחים פתוחים, חניות ומגורים בתמהיל דירות מגוון ועירוני.

 

שרת הבינוי והשיכון, ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון (ליכוד-כולנו): "התוכנית שמוביל המשרד מהווה קידום משמעותי ליישוב ולאזור כולו. גם בתוכנית זו ניתן ביטוי מרכזי למגמת העירוניות אותה אנו מקדמים מתוך מחשבה על פיתוח עירוני מתקדם לרווחת התושבים ושיפור סביבת המגורים".

 

מיקומה המרכזי של בני עייש והנגישות הגבוהה שלה לכביש 40, כ-3 ק"מ דרומית לגדרה, בסמיכות לתחנת רכבת מתוכננת וכ- 10 ק"מ מזרחית לאשדוד ממצבים אותה כמקום בעל פוטנציאל לפיתוח. הוותמ"ל בתיאום עם משרד הבינוי והשיכון החליטו לשמור על הקרקע הצמודה למושב חצב מחוץ לתוכנית.

 

ורד סולומון ממן, אדריכלית ראשית במשרד הבינוי והשיכון: "מדובר בתוכנית שמקיפה את העיר משלושת עבריה, עוטפת אותה וממשיכה את התפתחותה העירוני ברחובות המשכיים. מתכננת התוכנית הפרופסור אירית צרף נתניהו יצרה תוכנית המהווה דוגמה מצוינת לפיתוח עירוני הכי מובהק שניתן לייצר כדוגמת ’בצל’ ולכן היא מבטאת את רוח העירוניות שהמשרד מעודד ומקדם במיוחד בשנים האחרונות".

 

היישוב נחלק היום לשני חלקים שהתוכנית מנסה לייצר ביניהם חיבור וסינרגיה חדשה. החלק הוותיק, שהוקם בשנת 1957 ושטחו כ- 500 דונם ובו בנייה צמודת קרקע ברובה, עתיד לקבל שדרוג בדמות עיבוי ותוספת מסחר ותעסוקה לאורך הרחוב הראשי הוותיק. החלק השני הוא שכונת גני טל, שהוקמה בשנות התשעים כחלק מתוכנית הפיתוח המהיר שאפיינו את גלי העלייה מברית המועצות, ושטחה כ-190 דונם, כאשר הבינוי מאופיין בבנייה רוויה וצפיפות דיור גבוהה. לחלק זה, נוספו שטחי ציבור רבים, שטחי פארק, טיילת ספורט ונופש, מתקני חניה וכמובן מגורים משולבים במסחר ומשרדים.

 

נכון להיום, מלבד עתודה באזור הצפון-מזרחי, ליישוב אין כלל עתודות קרקע לצמיחה. בנוסף, מחסור גדול של שטחים מניבים אינם מאפשרים תפקוד מוניציפלי מאוזן של הרשות המקומית. התוכנית מציעה הרחבת היישוב בחלקו הצפון מזרחי, המערבי והדרומי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה