נשיא התאחדות הקבלנים: ”משבר הדיור האמיתי יתרחש בעוד 10 - 20 שנים”

בפאנל הסכמי הגג ומחירי הדיור, שהתקיים בכנס איגוד המנכ"לים ומזכירי הרשויות המקומיות בישראל, הוסיף ראש עיריית רחובות: "צופה שמחירי הדיור, למרות הסכמי הגג, יעלו"

מערכת ספונסר 04/09/2019 12:12

א+א-

"משבר הדיור האמיתי יתרחש בעוד 10 - 20 שנים. על ראש ממשלת ישראל להקים רשות לתכנון אסטרטגי ארוך טווח. ישנו בעיות רבות לפתור, המדינה חייבת להתעשת ולהירתם", אמר ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים, בפאנל "הסכמי הגג ומחירי הדיור – לאן פניהם?" שהתקיים בכנס איגוד המנכ"לים ומזכירי הרשויות המקומיות בישראל.

בפאנל שהתקיים השתתפו בני ביטון ראש עיריית דימונה, עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל, ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ, שי רינסקי מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה ושמעון מזוז ראש המועצה המקומית מיתר.

רחמים מלול, ראש עיריית רחובות, אמר כי "אני צופה שמחירי הדיור, למרות הסכמי הגג ומחיר למשתכן – יעלו. הסכמי הגג אינם עונים על הצרכים של הרשויות עקב חסרונותיהם: תקצוב תשתיות העל, תקצוב מוסדות ציבור ועוד. מימוש הבנייה של המגורים הוא מהיר יותר מזה של התעסוקה, המסחר והמשרדים, ולכן נוצר חוסר איזון משמעותי בין ארנונה שאינה מניבה לזו שמניבה, דבר שעלול להביא לקריסה של הרשויות המקומיות. על המדינה להוסיף נספח מוניציפאלי להסכם הגג שיתגמל את הרשויות על הפערים בהכנסות ארנונה".

מלול ציין בנוסף כי הסכמי הגג לא יורידו את מחירי הדיור. לדבריו "משרד הבינוי והשיכון לא מעוניין שהמחירים ירדו כי יש פחות הכנסה ליזמים ופחות אטרקטיביות בקולות הקוראים שהוא מפרסם. הצענו שהמדינה תשפה את הרשות כדי שיהיה איזון כלכלי אבל המדינה לא מוציאה כסף מהכיס על הסכמי הגג".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה