הרצליה מובילה במספר הדירות החדשות באזור השרון

משנת 2015 ועד 2019 החלו להיבנות בעיר 4,307 דירות חדשות; ברעננה רק 1,817 דירות חדשות החלו להיבנות בשנים האחרונות

חדשות ספונסר 03/09/2019 12:12

א+א-

הרצליה ממוקמת במקום הראשון במספר הדירות החדשות שנבנו בערי השרון בארבע השנים האחרונות, כך עולה מנתוני הלמ"ס אותם ניתחה חברת מכלול העוסקת בליווי ומימון פרויקטים של התחדשות עירונית. מהנתונים עולה כי משנת 2015 ועד 2019 (כולל הרבעון הראשון של השנה) מספר הדירות שהחלו להיבנות בעיר עומד על 4,307.

 

עוד עולה מניתוח הנתונים כי הפער בין הרצליה שנמצאת במקום הראשון לרעננה שנמצאת במקום השני הוא גדול מאוד: רק 1,817 דירות חדשות החלו להיבנות בעיר בארבע השנים האחרונות- רבע מכמות הדירות שהחלו להיבנות בהרצליה. 

 

הפערים בין שאר הערים באזור שרון מצומצמים יותר, כך שאחרי רעננה אפשר למצוא את הוד השרון עם 1,612 התחלות בנייה, כפר סבא עם 1,333 דירות ואחרונה ברשימה רמת השרון עם 1,239 דירות שהחלו להיבנות בארבע השנים האחרונות.

 

לדברי איילת רוסק, מנכ"לית מכלול, הפתרון להגדלת ההיצע בערי השרון הוותיקות בהיעדר קרקעות ריקות זמינות לבניה, הוא בניית פרויקטים של התחדשות עירונית: "תחום ההתחדשות העירונית בישראל הכולל פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 ( חיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה או הריסתם ובניה מחדש ) מהווה היום נתח משמעותי מהבנייה בישראל.

 

יחד עם זאת צריך לזכור שראשי הערים כפר סבא ורמת השרון הודיעו על הפסקת פרויקטים של תמ"א", מסבירה רוסק ומוסיפה: "באמצעות התחדשות עירונית ניתן להגדיל את הצע הדירות במרכזי הערים, לחדש בניינים ישנים ודירות ישנות ובכך גם לספק ביטחון לדייריהם כנגד רעידות אדמה וטילים וגם לשפר את איכות חייהם".

 

חברת מכלול מעורבת במימון 17 פרויקטים באזור השרון, הכוללים כ-230 יחידות דיור. 5 מהפרויקטים נמצאים בהרצליה עם 46 יחידות דיור חדשות. לדבריה של רוסק, פרויקט התחדשות עירונית דורש מימון מסוגים שונים וניתן להיעזר בגיוסו באמצעות אחד משני גורמים: מימון בנקאי או מימון חוץ בנקאי: "חשוב להבין כי אין הבדל אם המימון מגיע מהבנק או מגורם חוץ בנקאי מבחינת הבטוחות של בעלי הדירות ורוכשי הדירות בפרויקט.

 

במימון בנקאי הערבויות מונפקות על ידי בנק בישראל ובמימון חוץ בנקאי הערבויות מונפקות על ידי חברת ביטוח. יחד עם זאת יש הבדל משמעותי מאוד במשך זמן תהליך אישור המימון והוצאתו לפועל ובגמישות התהליך. בגופים החוץ בנקאיים התהליך יהיה קצר משמעותית ופשוט יותר לעומת המערכת הבנקאית ששם מדובר בתהליך היכול לקחת מספר חודשים.

 

לא פחות חשוב מזה הוא השירות והנגישות של הגורם המממן לבעלי הדירות, בעוד שבבנק אין אינטראקציה עם בעלי הדירות בגוף המימון החוץ בנקאי נציגי החברה יהיו זמינים ונגישים לבעלי הדירות, ככל שאלה יבקשו זאת".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה