המועצה הארצית אישרה תוספת רובע חדש בחריש

הרובע החדש יתוכנן כרובע עירוני מעורב שימושים הכולל 1,430 יחידות דיור ולמעלה מ-330 אלף מ"ר שטחי תעסוקה

חדשות ספונסר 07/08/2019 12:12

א+א-

המועצה הארצית לתכנון ובנייה קיבלה היום, החלטה בדבר הפקדת תוכנית להרחבת שטח הפיתוח של העיר החדשה חריש. התוכנית לרובע חדש מקודמת על שטח הרחבה הכולל 1,430 יחידות דיור וכן למעלה מ-330 אלף מ"ר תעסוקה שיהוו נדבך חשוב בחיזוק הכלכלה העירונית ויצירת מקומות עבודה בעיר.

 

התוכנית כוללת מרכיבים תכנוניים חדשים ומתקדמים ובהם עירוב שימושים של מגורים, מסחר ותעסוקה תוך הקפדה על איכות החיים של תושבי הרובע. כמו כן, הוקפד על חשיבה תכנונית הכוללת שימוש נרחב ואיכותי של שירותי תחבורה ציבורית לתושבים ולמבקרים בשכונה.

 

בין היתר הושם דגש על תכנון קישוריות מהרובע החדש אל שטחים ירוקים ואיכותיים המצויים בצמידות למגורים, כמו תל זאבים המפורסם, ומבטיחים לתושבים קרבה לטבע ולשטחי יער בטווח הליכה קצר ובמקביל קיום חיים עירונים תוססים. התוכנית הוכנה על ידי משרד "קורין אדריכלים" ביוזמה והנחייה של האדריכלית הראשית של משרד הבינוי והשיכון, אדר’ ורד סולומון-ממן.

 

ורד סולומון-ממן, האדריכלית הראשית של המשרד: "הרובע החדש מתוכנן כרובע עירוני מעורב שימושים, המעודד הליכתיות ושימוש בתחבורה לא-ממונעת כמו קורקינטים ואופניים, כי הוא מאוד שטוח ביחס לגבעות של חריש. לתושבי שכונת "בצוותא" החדשה, המוקמת בסמוך לרובע בימים אלו על בסיס רעיון השיתופיות, הרובע החדש שכולל מקומות תעסוקה רבים יהיה כמו לגור על יד תל אביב ובלי הפקקים של תל אביב.

 

רק לאחרונה חזרנו מכנס בין-לאומי באוסלו שבנורבגיה שעסק בעתיד הערים בעולם (Urban Future)  וסיירנו בשכונות חדשות שמוקמות שם בדיוק על אותו בסיס – של מגורים לצד משרדי תעסוקה, ומסחר מתחת לבתים וברחבי השכונה. נפלא יהיה לראות גם את השכונות החדשות שלנו מייצרות גיוון בשימושים, כמו גם באדריכלות ובצורות הבינוי. אני תקווה שהשכונה תיבנה כבר בשנים הקרובות ותהיה דוגמה ומופת לעירוניות טובה".

 

אחד המאפיינים של העיר חריש וכן של הרובע החדש, היא קרבתה למערכות תחבורה ראשיות ברמה הארצית, דוגמת דרכים מס’ 6, ו-65 וכן למסילה המזרחית המתוכננת בסמיכות לחריש שאושרה רק לפני שבועיים בוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע) במסגרת תוכנית המתאר הארצית לדרכים ומסילות (תמ"א 42). תוואי זה עתיד לכלול תחנות רכבת שיאפשרו לתושבי העיר נגישות מהירה ונוחה לאזורי המטרופולין של תל אביב וחיפה.

 

חריש עברה בשלוש השנים האחרונות פיתוח מואץ במיוחד ומתגוררים בה כבר כיום כ-13 אלף תושבים. יצוין כי על פי החלטות ממשלה צפויה חריש להגיע ליעד אוכלוסייה של 100 אלף תושבים ויותר מכך.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה