פריקו: ”מכירות מט”ח של מוסדיים ויצואנים מכבידות על שערי החליפין”

"התמיכה בייצוא נדרשת לשלב צעדים פיסקאליים ולא רק התערבות נקודותית של בנק ישראל במסחר"

חדשות ספונסר 31/07/2019 11:09

א+א-

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות הסביר את המשך הירידות בשוק המט"ח: "תחילת חודש היא תקופה עונתית שבה יצואנים בכלל וחברות הייטק צריכות למכור מט"ח כדי לשלם משכורות לעובדים.

 

המצב הזה גורר לכדור שלג שבעצם תומך בירידת שער הדולר לרמות נמוכות וזה מה שמוביל להידרדרות בשערי החליפין. הרמה הקריטית הבאה היא 3.44-3.46 שקלים שבה בעבר היו ביקושים שמנעו תנודות חריפות מטה.

 

כל העיניים נשואות להחלטת הבנק המרכזי האמריקאי היום ב-21:00 שעון ישראל באשר למדיניות המוניטרית והאם הבנק יבצע את הורדת הריבית הראשונה מזה עשור. אנחנו מזהים בימים האחרונים מוסדיים שהחליטו לצמצם משמעותית את החשיפה למט"ח כדי שהירידות החדות בשערי המטבעות לא יביאו לפגיעה בתשואות לחוסכים.

 

שער החליפין הנומינלי האפקטיבי ירד לרמת שפל היסטורית מאז שינוי המדידה בשנת 1999 השער עמד על 74.53 נקודות. השחיקה בשער החליפין הנומינלי האפקטיבי הייתה גורפת בכל המטבעות בעקבות הציפייה לברקזיט קשה, ללא הסכם של בריטניה מהאיחוד האירופי בסוף חודש אוקטובר 2019. הליש"ט המשיכה להיחלש אתמול מול השקל ורשמה ירידה של כ-2%".

 

"התמיכה בייצוא נדרשת לשלב צעדים פיסקאליים ולא רק התערבות נקודותית של בנק ישראל במסחר. שכן, התערבויות של בנק ישראל, אין בהן כדי לשנות את המגמה ארוכת הטווח והן כדור אקמול לחולה ’סופני’", הוסיף פריימן.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה