אגף החשב הכללי גייס חוב ממשקיע יפני בהיקף של 15 מיליארד יין

ההנפקה היא לטווח של 7 שנים וממשיכה את האסטרטגיה להרחבת בסיס המשקיעים של ממשלת ישראל באסיה

חדשות ספונסר 29/07/2019 14:55

א+א-

החשב הכללי, מר רוני חזקיהו, ביצע היום הנפקה פרטית למשקיע מוסדי מוביל ביפן לטווח של 7 שנים ובהיקף של 15 מיליארד יין (כ- 140 מיליון דולר). ההנפקה בוצעה לאחר סבב פגישות עם משקיעים שקיים החשב הכללי בטוקיו בחודש שעבר כחלק מאסטרטגיה להרחבת בסיס המשקיעים של ממשלת ישראל באסיה בכלל וביפן בפרט. 

 

מדובר באחד המשקיעים הגדולים ביפן אשר משקיע במדינות בעלות דירוג גבוה בלבד ושעבורו מדובר בהשקעה הראשונה בחוב ממשלת ישראל. ההנפקה בוצעה בריבית יין קבועה של 0.15%.

 

דירוג האשראי הגבוה של מדינת ישראל הביא לגידול בביקושי המשקיעים האיכותיים ולראייה בחודש שעבר ביצעה ממשלת ישראל לראשונה הנפקה של 500 מיליון יורו לטווח של 50 שנה.

 

החתם בהנפקה היה GOLDMAN SACHS אשר משמש כעושה שוק ראשי באג"ח ממשלתיות.

 

החשב הכללי, מר רוני חזקיהו ציין כי "הנפקה אסטרטגית זו, יחד עם ההנפקה שבוצעה לטווח של 50 שנה בחודש שעבר מעידות על הביקוש הגובר מצד משקיעים גלובליים איכותיים המעוניינים להשקיע בכלכלת ישראל ואת החשיבות בהרחבת בסיס המשקיעים".

 

סגן בכיר לחשב הכללי, מר גיל כהן ציין כי "ההנפקה בוצעה כחלק ממדיניות החשב הכללי לגיוון מקורות המימון העומדים לרשות המדינה, והינה חלק מתכנית רב-שנתית להנפקות ממשלת ישראל בשווקים חדשים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה