220 ישובים בפריפריה יקבלו לראשונה את שירותי הוט טלקום

מאז הקמתה לא סיפקה הוט טלקום שירותי טלפוניה ואינטרנט לישובים אלה; הוט תספק את שירותיה על בסיס טכנולוגיות חלופיות בישובים בהם היא לא פרושה

חדשות ספונסר 28/07/2019 16:00

א+א-

הוועדה המייעצת לפרישה האוניברסלית המליצה לשר התקשורת להורות להוט טלקום לספק את שירותיה ל- 220 ישובים בהם לא פרושה תשתית הוט טלקום על מנת שיוכלו ליהנות משרותי החברה, שמאז הקמתה לא סיפקה להם שירותים.

 

בין היתר יסופקו שירותים ליישובים: חצבה, כפר חב"ד, מרום גולן, דלית אל כרמל ועוד. הוועדה התכנסה והציגה לשר את המלצותיה לאחר חודשים של דיונים בנושא. השר אמסלם קיבל את המלצת הוועדה וחתם על מסמך ההחלטה.

 

מדברי שר התקשורת דוד אמסלם: ״חובת הוט טלקום היא להעניק לכלל הציבור שירות אחיד, ללא אפליה, לכל נקודה ברחבי הארץ. מטרת המהלך היא לאפשר לכל אזרח במדינה לקבל את מכלול השירותים שמוצע על ידי החברה בכל עיר, ישוב, כפר וקיבוץ, גם המרוחקים ביותר.

 

אני מודה לחברי הוועדה על העבודה היסודית, המקצועית והחשובה. נאכוף את חובת הוט להעניק שרות אחיד ללא אפליה לכלל הציבור ובכל נקודה ברחבי הארץ״

 

הוט טלקום תספק את שירותיה על בסיס טכנולוגיות חלופיות בישובים בהם היא לא פרושה, בהתחשב בשינויים הטכנולוגיים והתחרותיים ושינויי האסדרה שחלו בשנים האחרונות ומפורטים במסמך ההחלטה. כמו כן, ההחלטה תאפשר לציבור בישובים לקבל את שירותי הוט טלקום לאלתר, תוך הגדרת תנאי סף לטיב השירות.

 

בין היתר מוצע, כי זמני התקנת השירות מרגע בקשת הלקוח יהיו זהים לשאר האזורים בארץ. החלטה זו אינה חלה על ישובים בהם קיימת תשתית כבלים של הוט טלקום (כ-92% ממשקי הבית בישראל).

 

כאשר השירות יסופק ברשת הסלולרית, הוט תחויב לגבות מחיר מופחת בישובים האמורים, ותחויב לשדרג את הרשת ל-100 מגה שנה לאחר שתזכה בתדרים במסגרת מכרז דור 5. השירות ישווק בקצבי הורדה של עד 30 מגה, והוט תדאג לשדרוג הרשת ולהתאמתה לתנאי ההחלטה.

 

קצב הגלישה באינטרנט יאפשר בו זמנית צפייה בשידורי טלוויזיה בלפחות שני מכשירים במקביל ובאיכות HD. שירות תשתית האינטרנט יסופק באמצעות נתבים סלולרים מתקדמים. זמני התקנת השירות יהיו זהים לשאר האזורים ומנהל הפיקוח והאכיפה יבצע תהליכי פיקוח לבחינת עמידה בהוראות ההחלטה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה