מניית נפט חבוטה מכינה מהלך עולה מהותי – צפו בגרף

חברת הליברטון נפגעה קשות מירידת מחירי הנפט, האם פרסום המאזן הוא זה שיחזיר את האמון במניה?

דובי קורן 25/07/2019 14:19

א+א-

חברת הליברטון (סימול: HAL) – הינה ספקית של שירותים ומוצרים לתעשיית הגז והנפט הטבעי. החברה פעולת בכל מחזור החיים של התעשייה החל משירות בדיקה ואבחון לבארות נפט וגז, שירותים וטכנולוגיה לקידוח בארות, ייעוץ, חוות דעת וסקרים בשלבים מוקדמים, ניהול פרויקטים, תכנון הפקה והקמה של בארות קידוח תחזוקה, שירותי הנדסה, בינוי תחזוקה ולוגיסטיקה ועוד. מניות החברה נסחרת במדד האס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 20.7 מיליארד דולר.

החברה פרסמה את תוצאותיה לרבעון השני ב 22.7 והציגה רווח של 0.35 דולר למניה מול צפי של 0.3 דולר מצד השוק. למרות העלייה לאחר התוצאות האנליסטים עדיין סקפטיים בנוגע לחברה כשגם ירידה של מעל 40% בשנה האחרונה טרם שינו את דעתם.

 

ניתוח טכני

מבחינה הטכנית המניה נסחרת סמוך מאוד לרמות שפל לא רק של השנה האחרונה אלא של מספר שנים ולא התאוששה מהירידות האחרונות (ולא רק) במחירי האנרגיה (נפט וגז).

 

המניה קבעה שפל שנתי חדש בחודש יוני ברמה של 21 דולר למניה והיא נסוגה לשם שוב החודש, גובה של חודש יולי נקבע סביב 24 דולר שהוא השפל של חודש דצמבר ושל חודש מאי האחרון לפני ירידה מחירי הנפט.

 

הדוחות של החברה הרימו את המניה בחדות השבוע אולם היא נבלמה שוב סביב 24 דולר למניה ביומיים האחרונים. המשך תנועה צידית בתקופה הקרובה תעשה טוב למניה שכן פריצה במקרה זה תהיה אמינה יותר.

 

מניית HAL; מקור: StockCharts.com 

 

נעילה מעל 24.1 בצורה ברורה תפתח תבנית טכנית חיובית לאזור של 27 דולר למניה. חשוב לציין שהמניה סופר תנודתית ויודעת להוציאה גם מהלכים עולים וגם מהלכים יורדים חדים מאוד ובפרק זמן מהיר יחסית ולכן אינה מתאימה לכל אחד.

 

אי פריצה יכולה להכניס את המניה שוב לסחרור עם אפשרת לחזור לנמוכים האחרונים ולא רק. בשלב זה אני נותן סבירות גבוהה יותר דווקא ליציאה קדימה וכל מה שנותר זה להמתין להחלטת השוק.

 

בהצלחה לסוחרים

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה