פסגה משולשת: האם מניית ענקית המכשור הרפואי בשלה לתיקון יורד?

מניית MDT נכשלה בפריצת שיא רב שנתי ונוצרה פסגה משולשת. האם המניה עומדת בפני תיקון יורד?

דורון מיטרני 18/06/2019 15:33

א+א- 1

דטרוניק (סימול- MDT) עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מכשור רפואי ופועלת בארבע חטיבות: חטיבת הלב, חטיבת ציוד רפואי לא פולשני, חטיבת כירורגיה ואורתופדיה וחטיבת הסוכרת. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד ה- S&P500 לפי שווי שוק של 130.5 מיליארד דולר.

 

בחודש שעבר פרסמה החברה את תוצאותיה לרבעון הראשון לשנת 2019. הכנסות החברה הסתכמו ב- 8.15 מיליארד דולר והרווח הנקי הסתכם ב- 1.17 מיליארד דולר. מיום פרסום המאזן המניה זינקה בכ- 10% ונסחרת סביב רמות שיא.

 

במהלך הרבעון הרביעי של השנה שעברה  המניה רשמה מחיר שיא סביב 98-99 דולר ונסוגה חזרה וחודש לאחר מכן עלתה חזרה לאזור השיא ונכשלה בפריצה ובתגובה ירדה בכ- 15%. מתחילת השנה המניה נסחרת במגמה חיובית וטיפסה בחזרה לאזור השיא סביב 98-99 דולר.

 

מניית MDT; מקור: StockCharts.com

 

טכנית, המניה נבלמה בפעם השלילית ברצועת המחירים 98-99 דולר, אותה רמה אשר בלמה את המגמה החיובית והמניה יצאה לתיקון יורד. בשלב זה, לנוכח הזינוק החד שנרשם בשבועות האחרונים וכישלון פריצת רצועת ההתנגדות קיימת אפשרות לתיקון יורד. אזור 94 דולר סומן כאזור תמיכה קרוב כך שבמידה והמניה תצא למימוש, אזור זה עשוי לתמוך ואף וייצר שפל עולה כדי לנסות לפרוץ את השיא.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    MDT חצתה את סף 100 דולר...ולא ירדה מתחת ל-94 "המובטח"

    מה יהיה? 18/07/2019 04:16