חדשות כלכלה

הפיקוח על הבנקים מקיים הרצאות ”העצמה בנקאית דיגיטלית” לאזרחים הוותיקים

ההרצאות יתקיימו בעשרות רשויות מקומיות ומועצות אזוריות ברחבי הארץ ולאחריהן , יתקיימו הדרכות אישיות בסניפי הבנקים והתנסות מעשית

חדשות ספונסר 11/06/2019 12:28

א+א- 3

במטרה ללוות את האזרחים הוותיקים בהסתגלות לבנקאות הדיגיטלית ועל מנת להקנות להם כלים לשיפור מיומנויות השימוש בשירותים אלה, התקיים בשנת 2018 הסבב הראשון של פעילות "העצמה בנקאית דיגיטלית לאזרחים ותיקים" שכלל הרצאות גנריות ברחבי הארץ, במסגרת מיזם "שלישי בשלייקס" של המשרד לשוויון חברתי, ולאחר מכן הדרכות אישיות בסניפי הבנקים בנושא השירותים הבנקאיים הדיגיטליים הקיימים בבנק בו מתנהל חשבונם.

 

כחלק מתפיסת הפיקוח על הבנקים, לפיה מהלך ליווי האזרחים הוותיקים בהסתגלות לבנקאות הדיגיטלית הינו מהלך מתמשך, משיק הפיקוח סבב נוסף של הפעילות, במטרה לאפשר לאזרחים ותיקים נוספים, שלא השתתפו בהדרכות בשנת 2018, להשתתף בהרצאות ובהתנסות האישית ולעשות צעד נוסף, הכולל ליווי אישי, בהסתגלות לבנקאות הדיגיטלית.

 

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "אנו רואים חשיבות רבה בליווי האזרחים הוותיקים בתהליך ההסתגלות לבנקאות הדיגיטלית, ולכן ממשיכים במהלך הארצי והנרחב המלווה באופן אישי את האזרחים הוותיקים בהיכרות עם שירותים בנקאיים דיגיטליים בסיסיים. אני מזמינה את האזרחים הוותיקים שטרם השתתפו בהרצאות ובהדרכות האישיות לעשות זאת.

 

כמו כן, אני מודה לאיגוד המנכ"לים של הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות בישראל על שיתוף הפעולה, ומברכת את המערכת הבנקאית ואיגוד הבנקים על הירתמותם המלאה להוצאת התכנית אל הפועל".

 

הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל מוביל מדי שנה פעילויות שונות להגברת המודעות הפיננסית של אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, בין היתר לצורך צמצום פערי מידע, שיפור רווחה כלכלית, הגברת מודעות הציבור לזכויותיו והגנה על הלקוח הבנקאי. 

 

החלק הראשון של התוכנית יתקיים בין התאריכים 23.6.19-4.7.19 ויכלול הרצאה גנרית בנושא "העצמה בנקאית דיגיטלית", בעשרות רשויות מקומיות ומועצות אזוריות ברחבי הארץ, שתעסוק במידע נרחב על הבנקאות הדיגיטלית, יתרונותיה ואופן השימוש בה.

 

בחלק השני, במטרה ללוות את האזרחים הוותיקים באופן אישי ומובנה בהיכרות עם שירותים בנקאיים דיגיטליים בסיסיים, יתקיימו בחודשים יולי- אוקטובר הדרכות אישיות בסניפי הבנקים שיעסקו בנושא השירותים הבנקאיים הדיגיטליים הקיימים בבנק בו מתנהל חשבונם, לרבות התנסות מעשית.

 

בהדרכות הפרטניות יועברו, בין היתר, הנושאים הבאים: היכרות עם אתר האינטרנט של הבנק, למידה על שימוש באפליקציה של הבנק, מעקב אחר התנועות בחשבון באופן דיגיטלי, ביצוע פעולות בנקאיות במכשירים האוטומטיים: הפקדת מזומן, הפקדת שיקים ועוד.

 

ההרשמה להדרכות האישיות בסניפי הבנקים פתוחה לכלל האזרחים הוותיקים, גם לאלו שלא השתתפו בחלק הראשון, כלומר בהרצאות שיתקיימו ברשויות המקומיות והמועצות האזוריות

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  ביטול תיבת אל-תור

  בנק אוצר החייל סניף 344 הרצל בראשל"צ ביטל את התיבת הנ"ל והוא הבנק היחידי בעיר שביטל ובכך מקשה על הקשישים לבצע הפקדת המחאות. ביזיון ופגיעה באוכלוסיה החלשה ביותר!!!

  koli 17/06/2019 08:26

 2. 2
  יש רגולטורים שדואגים לצרכנים. למשק

  ויש רגולטורים שדואגים למי שהם מפקחים עליו. למשל משרד החקלאים. דואג לחקלאים. לא לעובדים בחקלאות. (זרים) . לא לציבור שיהיו מחירים זולים ע"י יבוא. ויש הפיקוח על הבנקים שדואג לבנקים. 99% מהתלונות של לקוחות נדחות ע"י הפיקוח.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 11/06/2019 17:33

 3. 3
  זה פשוט לא יאומן |3|

  זה אינטרס של הבנקים, לא של הפיקוח. למה משלם המסים צריך לממן פעילות כזאת של הבנקים???
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ilanxxx 11/06/2019 13:50