אל תמהרו להשקיע בה: מניית בזק חזרה 7 שנים לאחור

מניית בזק צוללת על רקע החרפה במאבק בין העובדים להנהלה וקובעת שפל רב שנתי חדש. איפה התחתית?

דובי קורן 29/05/2019 14:49

א+א- 3

בזק - ענקית תקשורת ישראלית הפועלת בעזרת מספר חברות בנות בארבעה תחומי פעילות עיקריים: תקשורת פנים ארצית נייחת ושירותי תשתית לאינטרנט, תקשורת סלולרית באמצעות חברת פלאפון, בזק  בינלאומי - באמצעותה מספקת החברה שירותי גישה לאינטרנט, שירותי תקשורת בינלאומיים ושירותי טלוויזיה רב ערוצית באמצעות חברת יס. מניות החברה נסחרת במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 6.2 מיליארד ש"ח.

 

ניתוח טכני

מניות החברה נסחרות בטרנד שלילי כבר לא מעט חודשים. החברה דיווחה בשבוע שעבר על עיכוב בפרסום דוחותיה כספיים בגלל הבהרות מצד הרשות לני"ע בנוגע להנפקת סדרת אג"ח חדשה. דוחות החברה צפויים להתפרסם מחר לפני פתיחת המסחר.

 

מהבחינה הטכנית, מניות החברה נבלמו בחודשים האחרונים סביב 240 נקודות למניה ונעו בתנועה צידית כשאזור של 275 נקודות התנגד 3 פעמים. לאחר פתיחה בעליה קלה מניות החברה עברו לירידות שערים חדות בליווי מחזורי מסחר גדולים מאוד תוך כדי שבירה של התמיכה.

 

בזק – גרף תקופתי

 

למעשה המניה מקבל היום איתות טכני שלילי נוסף ומראה את החשש של השוק מפני הדוחות של החברה שיפורסמו מחר. יעד התבנית במניה הינו בגובה הדשדוש האחרון ועומד על 35 נקודות כלפי מטה והוא עומד על אזור של 205-200 נקודות למניה בשלב ראשון.

 

חשוב לציין שבמידה ויגיע היעד אין זה אומר להסתער על המניה, אלא אומר שהיעדים הטכניים הושלמו (בעיקר למי שמכר בחסר).

רק חזרה מעל 240 תבטל את האיתות השלילי במניה. בשלב זה המצב אינו נראה טוב ורצוי לא לצפות לניסים ונפלאות (לפחות לא בשלב זה).

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

חדשות ספונסר

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מחזיק

  קניתי ב235 לפני כמה שבועות אני חושב שבזק שווה 3.50 ל4שח. ברבעון הראשון רעינו שיש הרבה מקום לרווח וגם מקום ליעילות... קיצוצים במיוחד עובדים. מתאים לי טווח בינוני. בעל שליטה חדש שאולי ישפר דברים

  Ido 01/07/2019 12:21

 2. 2
  הגיעה ל 270 מה עכשיו? נכון להשקיע?

  gimel 27/06/2019 10:30

 3. 3
  חוץ מטכני מה עם ניסיון רכישה ?

  Aviad18 30/05/2019 11:18