חדשות כלכלה

שר האנרגיה מקים ועדה לבדיקת החריגות באיכות המים במתקן ההתפלה שורק

הועדה תפעל לבדיקת התנהלותם של כל הגורמים הרלוונטיים ולבצע הפקת לקחים וגיבוש המלצות למניעת מקרים דומים; תגיש את מסקנותיה תוך 60 יום

חדשות ספונסר 02/05/2019 12:19

א+א-

בעקבות הממצאים שהוצגו לשר האנרגיה לגבי חריגות במליחות המים המסופקים ע"י מתקן ההתפלה בשורק ובעקבות הנתונים המצביעים, לכאורה, על חריגה שיטתית, לאורך זמן, לגבי איכות המים המסופקים ולאור החשיבות הקריטית באמון הציבור לגבי איכות המים ולגבי מהימנות מערכות הניטור והבקרה, מודיע היום שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ כי הוא ממנה וועדת בדיקה בנושא, על כל היבטיו.

 

הועדה תורכב מאנשי משרד הארגיה – המנכ"ל אודי אדירי וסמנכ"ל התשתיות יחזקאל ליפשיץ, נציגים מאגף החשב הכללי באוצר ומנהלת אגף ההתפלה ברשות המים הילה גיל.

 

הועדה תתבקש לבדוק את מה שהתרחש במתקן ההתפלה שורק לשם קבלת תמונה מלאה וברורה של ההתרחשויות לאורך זמן, ולבחון את התנהלותם של כלל הגורמים הרלוונטיים, לרבות מתקן ההתפלה עצמו והממשקים שבינו לבין רשות המים וחברת מקורות.

 

כמו כן תתבקש הועדה לבדוק השפעות אפשריות, ככל שהיו, הן על איכות המים, והן על ההיבטים הכלכליים של מחויבות המתקן כלפי המדינה וכן לבצע הפקת לקחים מהאירוע, כולל אמצעי הפיקוח, וגיבוש המלצות לשם מניעת הישנותם של אירועים דומים בעתיד בכלל מתקני ההתפלה במדינה ובקרב יתר מפיקי וספקי המים בישראל.

 

השר הורה לועדת החקירה להגיש את מסקנותיה והמלצותיה בתוך 60 יום.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה