חדשות כלכלה

לאומי שוקי הון: מדד מרץ צפוי לעלות ב 0.5%

מדובר במדד הגבוה ביותר מאז מדד מאי 2018; לאחר פרסום המדד צפויה סביבת האינפלציה להמשיך ולתקוע יתד בתוך יעד יציבות המחירים של בנק ישראל

חדשות ספונסר 15/04/2019 12:17

א+א-

דודי רזניק, אסטרטג ריביות בלאומי שוקי הון, מפרסם הערכתו לקראת פרסום מדד המחירים לצרכן הערב ואומר כי הוא צפוי לעלות בכחצי אחוז. מדובר במדד הגבוה ביותר מאז פרסום מדד מאי 2018. המדד צפוי לשקף עלייה במחירי הדיור (שכר דירה), מחירי הנפט המשפיעים בעיקר על מחיר הבנזין ועלייה עונתית של מחירי ההלבשה וההנעלה.

 

לאחר פרסום המדד צפויה סביבת האינפלציה להמשיך ולתקוע יתד בתוך יעד יציבות המחירים של בנק ישראל מעט מעל לגבול התחתון של היעד, סביבה בה היא מצויה מאז אמצע שנת 2018. לקראת סוף השנה צפויה סביבת האינפלציה לעלות אל מרכז היעד, אם כי היא צפויה לשהות שם לתקופה מוגבלת יחסית.

 

מדד מרץ יהיה הראשון מבין מספר מדדים חיוביים הצפויים להתפרסם במהלך החודשים הקרובים. העלייה בסביבת האינפלציה עשויה לפתוח חלון הזדמנויות להעלאת ריבית על ידי בנק ישראל במהלך החודשים הקרובים וייתכן אף שבהחלטה הקרובה בסוף חודש מאי.

 

עם זאת, יש לזכור כי השקל שב ונסחר ברמות שיא מול סל המטבעות וכן רשם התחזקות משמעותית (של כ 5%) מתחילת השנה מול הדולר, ולכן תיתכן דחייה במועד העלאת הריבית.

 

העלייה הצפויה בסביבת האינפלציה תומכת בהמשך החזקה עודפת באפיק צמוד המדד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה