חדשות נדל”ן

מחפשים להשקיע בחו”ל?

יותר ויותר משקיעים ישראלים מחפשים להשקיע בחו"ל בכללי ובנדל"ן בחו"ל בפרט – אבל איך הם יודעים איפה להשקיע? ריכזנו כמה המלצות בכתבה אחת

תוכן מקודם 02/04/2019 14:38

א+א-

המשקיע הישראלי הפך זה מכבר למשקיע בינלאומי, ובה בעת השקעות נדל"ן בחו"ל הפכו לאפיק פופולרי עבורו. בשנים האחרונות חלו תמורות והתגבשו מגמות שונות בכל הנוגע למחירי הדיור, נתוני הביקוש מול ההיצע, גידול, הכנסות ורווחיות במגוון מדינות. מה בדיוק קרה לאורך הדרך, ותכלס, בשורה התחתונה - איפה צריך וכדאי להשקיע היום?

 

זכות הבכורה לגדולה מכולן – ארצות הברית

ארה"ב מהווה כיום יעד השקעות נדל"ן אטרקטיבי ביותר, המציע מחירי נכסים נמוכים משמעותית יחסית לישראל. לפני עשור שנים כלכלת ארה"ב ספגה מכה קשה כתוצאה ממשבר המשכנתאות. באותה תקופה הממשל הוריד את רמת הבקרה והפיקוח על המשכנתאות על מנת לעודד אזרחים לרכוש נכסים. רבים מהם אכן עשו זאת  אך לא הצליחו לעמוד בהחזרים. כתוצאה מכך, בנקים רבים שהחזיקו בנכסים מעוקלים שלא היה להם ביקוש, פשטו רגל, ומחירי הנדל"ן צנחו לאור ההיצע הרב והביקוש הנמוך.  זו למעשה הייתה יריית  הפתיחה של המשבר הכלכלי העולמי של 2008. מאז, ארה"ב חווה התאוששות מהמשבר, ובין השאר נחקקו בה גם חוקים נוקשים בתחום לקיחת משכנתאות. אמריקאים רבים שאינם יכולים או רוצים לרכוש נדל"ן, בוחרים בלית ברירה לגור בשכירות. בה בעת, משקיעים מחוץ לארה"ב, ובכללם ישראלים, נהנים מהיצע נרחב ומגוון של נכסים מניבים במחירים נמוכים יחסית למחירי נכסים דומים במדינותיהם. התשואה הממוצעת מהשקעה בנדל"ן במדינות ארה"ב נעה בין 10-6 אחוזים. מכיוון ששיטת המיסוי שונה בכל מדינה, כדאי לבדוק את הנושא ולוודא היכן תוכלו להשיג את הרווח המרבי.

 

פולין – כוכב חדש בשמי השקעות נדל"ן בחו"ל

מחירי נדל"ן נמוכים, כלכלה פורחת ושיטת מיסוי שמאירה פנים למשקיעים ישראלים – זו הנוסחה שהופכת את פולין ליעד השקעות נדל"ן אטרקטיבי עבורנו. גם פולין ספגה משבר פנימי והתרסקות של מחירי הנדל"ן עקב המשבר העולמי. שוק הנדל"ן בפולין היה מנומנם לאורך שנים רבות כתוצאה מחוסר ביקוש. ההתעוררות חלה בשנתיים האחרונות, לאחר שהממשלה הפולנית  החלה לעודד אזרחים לרכוש דירות תוך הסתייעות בתכניות שהקלו את תנאי המשכנתאות. המשקיע הישראלי נהנה מהיתרונות: הסכם מיסוי שקיים בין פולין לישראל וחוסך תשלום מס כפול, ותשואה שנעה בין 9-6 אחוזים (לעומת 5.5-3 בישראל). כשמדובר בפולין, כדאי מאוד להכות בברזל בעודו חם, שכן ההתעוררות בתחום הנדל"ן יכולה בהחלט להביא לעלייה במחירים בעתיד הקרוב.

 

יוון – פוטנציאל רחב של השקעות נדל"ן משתלמות

3,000 איים ומשבר כלכלי אחד גדול הפכו את יוון ליעד נחשק למשקיעי נדל"ן רבים. המשבר הנמשך במדינה מזה כמה שנים, בד בבד עם מהגרים רבים המגיעים אליה, הוביל לצניחת מחירי הנדל"ן בעשרות אחוזים. לאחרונה נרשמת התייצבות כלכלית בעקבות סיוע שיוון מקבלת מהאיחוד האירופי. עם זאת, מחירי הנדל"ן עדיין נמוכים משמעותית ומזמנים פוטנציאל השקעה אדיר. השקעה מושכלת עשויה להניב למשקיע הישראלי בין 10-6 אחוזים. הוסיפו לכך את הסכמי המיסוי בין ישראל ליוון, והרי לכם עסקה משתלמת של ממש. גם במקרה של יוון כדאי להתניע כאן ועכשיו לאור הצמיחה הכלכלית הצפויה בעקבות הסיוע מגוש האירוע והתיירות המשגשגת.

 

ויש עוד יעדי השקעות נדל"ן שמומלץ לשקול

ישנם יעדים נוספים שקורצים למשקיע הנדל"ן הישראלי כגון ספרד שאף היא חווה ירידה של מחירי הנכסים לצד התאוששות כלכלית מהמשבר העולמי והפנימי. גם גרמניה החסונה והיציבה כלכלית מציעה נכסי נדל"ן להשקעה במחירים נמוכים ביחס לישראל. קפריסין המאופיינת אף היא בחוסן כלכלי ובשוק נדל"ן מתפתח, נחשבת ליעד מועדף על משקיעי נדל"ן ישראלים רבים, גם בשל הקרבה הגיאוגרפית. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה