האם הירידות במניית באוינג רק החלו? צפו בגרף

המניה התייצבה בימים האחרונים אחרי שירידה בכ- 18% מהשיא בעקבות פרשת התרסקות מטוס ה- 737 מקס. האם מדובר בעצירה לפני המשך הירידה

דורון מיטרני 25/03/2019 12:12

א+א-

בואינג (סימול: BA) – עוסקת בייצור ופיתוח של מטוסים, כלי תעופה וכן מוצרים לתעשיית החלל והאוויר. החברה מחולקת ל 4 חטיבות עיקריות, מטוסים אזרחיים, מטוסים ומערכות נשק, חטיבת מימון לחברות תעופה וחטיבה לאספקה של פס רחב לתקשורת נתונים. מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד הדאו ג’ונס היוקרתי לפי שווי שוק של 204.4 מיליארד דולר.

 

בתחילת חודש מרץ מניית בואינג רשמה שיא רב שנתי חדש ברמה של 440.6 דולר למניה. מאז למחרת החלה להתממש בהדרגה ובתאריך 11.03.19 המניה ירדה בחדות בעקבות התרסקות מטוס באוינג 737 מקס. בהמשך המניה המשיכה לרדת כשברקע שלל הורדות המלצה וביטול הזמנות בשווי מיליארדי דולרים.

 

מהזווית הטכנית, לאחרונה החלה להתייצב מעל אזור 363-367 דולר למניה. ההתייצבות עשויה להוות לחלק מהמשקיעים והסוחרים כנקודת כניסה לפוזיציה בהנחה שהירידה עד כה מגלמת את הנזקים. יחד עם זאת בלא מעט מקרים ההפוגה מאפשרת בפועל נקודת יציאה או פתיחת פוזיציית שורט על הנייר שכן קשה להעריך את עומק הנזק שיגרם לחברה בעקבות אותה תקלה.

 

בשלב זה, ההנחה היא שמדובר בהפוגה לקראת גל ירידות נוסף מהסיבה שלא הצליחה להתרומם מעל 380 דולר למניה. כל ניסיון, והיו כמה, נבלמו על ידי המוכרים שכרגע ידם על העליונה.

 

מניית BA; מקור: StockCharts.com

 

הטריגר יתקבל בסגירה מתחת לרמה של 360 דולר ואי יכולת חזרה מעליה. במידה ותרחיש זה אכן יצא לפועל, מחיר היעד סומן באזור 305-307 דולר למניה. יש לציין כי ההנחה בתוקף כל עוד נסחרת מתחת ל- 380 דולר למניה במונחי שער סגירה.

 

בהצלחה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה