משה כחלון קרדיט: פלאש90, יונתן סינדל

ההגרלה השמינית של מחיר למשתכן יוצאת לדרך וכוללת לראשונה גם את תל אביב

ההרשמה להגרלות תסתיים ביום רביעי, 27 במרץ והתוצאות ימסרו במהלך אפריל; ההגרלה תכלול לראשונה חמישה יישובים חדשים: תל אביב-יפו, בני ברק, אבן יהודה, אריאל וג’סר א-זרקא

חדשות ספונסר 19/03/2019 12:12

א+א-

שר האוצר משה כחלון הודיע היום על פתיחתה של ההגרלה השמינית של מחיר למשתכן. ההגרלה כוללת כ-5,200 יחידות דיור ב-13 יישובים ברחבי הארץ: ירושלים, תל אביב, ראש העין, בני ברק, אבן יהודה, אריאל, טבריה, אשקלון, מגדל העמק, טירת הכרמל, מעלה אדומים, נצרת עילית וג’סר א-זרקא. מתוכם חמישה יישובים חדשים: תל אביב, בני ברק, ג’סר א-זרקא, אבן יהודה ואריאל.

 

65% מיחידות הדירות המוגרלות נמצאות באזורי הביקוש ירושלים, תל אביב והמרכז.

 

יחידות דיור אלה יתווספו לכ-65,000 יחידות דיור שכבר הוגרלו ב-76 יישובים שונים. מתוכם למעלה מ-25 אלף יחידות דיור עם היתר בניה מלא ובשלבי בניה שונים ובנוסף למעלה מ10,000 יחידות דיור עם החלטת ועדה (היתר בתנאים). סך הכל 81 יישובים השתתפו בהגרלות ה’מחיר למשתכן’ לאורך שלוש שנים.

 

כמו בכל ההגרלות הקודמות, המעוניינים יכולים להירשם לעד שלושה יישובים, מותר להירשם לכל ההגרלות הפתוחות באותו יישוב ללא הגבלה, וללא קשר לישובים אליהם נרשמו המתמודדים בהגרלות קודמות.

 

בנוסף מעדכנים היום במשרד השיכון כי 81 דירות חדשות מתווספות למלאי הדיור הציבורי. במסגרת הפרויקטים החדשים בהגרלה השמינית של "מחיר למשתכן" יוקצו דירות לטובת הדיור הציבורי. מדובר בבשורה חברתית אמיתית, שתאפשר לזכאי הדיור הציבורי הממתינים תקופה ארוכה, דירות חדשות באזורי הביקוש. הדירות ייועדו בעדיפות לזכאי הדיור הציבורי באותן ערים.
 
חשוב לציין את הירתמותם של ציבור היזמים והקבלנים לנושא, אשר ללא שיתוף הפעולה מצדם לא ניתן היה להגיע למספר חסר תקדים זה של דירות עבור זכאי הדיור הציבורי.
 
בני דרייפוס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "העובדה כי פרויקטים במרכז הארץ ישלבו דירות של דיור ציבורי בתמהיל נכון ובבניינים חדשים, מבלי לגרוע בהטבות המשמעותיות שזוכי ’מחיר למשתכן’ מקבלים במסגרת הפרויקט, היא מהפכה אמיתית בסדרי המחשבה וקידום מדיניות ששמה את דיירי הדיור הציבורי במרכז".
 
מכרז זה מתווסף לשני מכרזים שנסגרו בשנת 2018 בבאר יעקב ובאור יהודה אשר כלל כ-70 יחידות דיור עבור דיירי הדיור הציבורי במסגרת פרויקטים של "מחיר למשתכן". 
 
תוכנית משרד הבינוי והשיכון לשלב במכרזי "מחיר למשתכן" 7% מהדירות לטובת הדיור הציבורי, אושרה על ידי מועצת רשות מקרקעי ישראל בסוף שנת 2018. על פי ההחלטה, נציגי משרד האוצר, הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל יקבעו מראש מספר מתחמים לדירות "מחיר למשתכן" ברחבי הארץ. במסגרתם, 7% מכלל הדירות ייבנו עבור משרד הבינוי והשיכון, ללא כל תמורה, עבור הדיור הציבורי. 
 
החלטה זו מסייעת למאמצי משרד הבינוי והשיכון להגדלת מלאי הדיור הציבורי, וזאת ללא כל תוספת תקציבית.
כל אלו מהווים צעדים ראשונים ומבורכים ביישום ההחלטה, ובמימוש חזון משרד הבינוי והשיכון להצלת מערך הדיור הציבורי במדינת ישראל. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה