ניתוח טכני

מניית ענקית האנרגיה שנמצאת רגע לפני פריצה, צפו בגרף

דיוק אנרג’י נושקת לשיא של 2018 וקיימת אפשרות לפריצה והמשך המגמה החיובית. להלן ניתוח עדכני ומחיר יעד במידה ותפרוץ את השיא

דורון מיטרני 25/02/2019 14:32

א+א- 1

דיוק אנרג’י (סימול: DUK) - אחת מהחברות החזקות הגדולות בארצות הברית בתחום החשמל. החברה מספקת חשמל לכ-7.6 מיליון לקוחות קמעונאיים בשש מדינות. לחברה כושר ייצור חשמל של כ-49,500 מגה-וואט בקרולינה, במערב התיכון ובפלורידה. כמו כן לחברה שירותי הפצה של גז טבעי המשרתים יותר מ -1.6 מיליון לקוחות באוהיו, קנטקי, טנסי וקרולינה. החברה מחזיקה ומפעילה נכסי ייצור חשמל מגוונים בצפון אמריקה, כולל תיק של נכסי אנרגיה מתחדשת.

מניות החברה נסחרות בבורסת ניו יורק ונכללות במדד ה- S&P 500 לפי שווי שוק של 65.3 מיליארד דולר.

 

החברה דיווחה לאחרונה את תוצאותיה הכספיות. ההכנסות הסתכמו ב- 6.12 מיליארד דולר לעומת 5.8 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. החברה רשמה רווח נקי של 0.65 דולר למניה לעומת דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

במהלך הרבעון הרביעי מספר מוסדיים הגדילו פוזיציות בחברה. בין המוסדיים ניתן למנות את קבוצת ואנגרד, בלאקרוק וסטייט סטריט שמחזיקים יחד בכ- 19% ממניות החברה (נכון לתאריך 31.12.18).

 

במהלך 2018 החברה חילקה דיבידנד בשיעור של כ- 4% והמניה עלתה בכ- 8%. מתחילת 2019 המניה הוסיפה 5.3% לערכה.

 

מהזווית הטכנית, המניה נסחרת בסמוך לשיא/אזור התנגדות 90-90.3 דולר. רמה זו בלמה את העליות בגל האחרון שנרשם בתחילת חודש דצמבר שלאחריו המניה רשמה נסיגה לאזור 82 דולר. מאז הנסיגה המניה התבססה מעל 82 דולר אשר הפכה לרמת תמיכה, והמניה תיקנה את כל הירידה האחרונה.

 

מניית DUK; מקור: StockCharts.com

 

מבנה גרף המחירים מלמד על התבססות מעל 87 דולר והתצורה הנוכחית הינה חיובית ותומכת  בפריצת אזור השיא/התנגדות ויציאה לגל עליות נוסף. הטריגר יתקבל בפריצה וסגירה מעל 90.30 דולר עם מחיר יעד ראשון סביב 95 דולר.

הנחת עבודה זה בתוקף כל עוד המניה נסחרת מעל 87 דולר במונחי שער סגירה.

 

בהצלחה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הזדמנות ישראלית |145|כבר מאתמול |21|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    maxim2222 25/02/2019 14:38