דירות לא מכורות בפרויקטים של מחיר למשתכן יוצעו להשכרה על ידי היזם

ההצעה אושרה לפני כחודשיים במועצת רשות מקרקעי ישראל ואמש קיבלה תוקף על ידי הועדה לתכנון ופיתוח

חדשות ספונסר 25/02/2019 12:12

א+א-

הוועדה לתכנון ופיתוח אישרה אמש את הצעת משרד הבינוי והשיכון, ולפיה קבלנים אשר נשארו עם מלאי גדול של דירות בפרויקטים של מחיר למשתכן, יוכלו להשכיר אותן בשוק החופשי, עד מכירתן לזכאים, בהתאם לכללים שנקבעו.

 

בפרויקטים של מחיר למשתכן, שבהם חלפה שנה מיום ההגרלה הראשונה ואחרי שמוצו כלל הגרלות ההמשך הנדרשות בהתאם לכללים, היזמים רשאים למכור את הדירות לזכאים בעלי אישור זכאות בתוקף, במכירה ללא הגרלה. במקרים שבהם גם לאחר מיצוי שלבים אלו נותרות דירות לא מכורות, רשאי הקבלן להשכירן, בהתאם לאישור משרד הבינוי והשיכון.

 

במסגרת ההחלטה שהתקבלה היום, נקבעו כמה כללים שלפיהם תותר אפשרות השכרת הדירות הנותרות. על דירות אלו להיות בשלבי בנייה מתקדמים ולאחר קבלת טופס 4, ורק לאחר השלמת מכירתן של 40% לפחות מן הדירות בפרויקט ובתנאי שנותרו 6 דירות לפחות שלא נמכרו. כמו כן, אישור ההשכרה יינתן לעד 50% מהדירות הנותרות בפרויקט. חוזה השכירות יהיה חוזה כללי שיאשר משרד הבינוי והשיכון, ומדובר בהערכה של כמה מאות דירות בחצי השנה הקרובה.

 

ההחלטה שמוביל משרד הבינוי והשיכון תאפשר ליזמים לממש הטבות מיסוי שהחוק מציע בתחום, בהתאם לפנייתם למשרד הכלכלה במסגרת חוק עידוד השקעות הון.

 

חשוב לציין כי הרוכשים העתידיים של דירות אלו לא ייפגעו מתקופת ההשכרה, ומדד תשומות הבנייה יוקפא למועד מתן טופס 4, עבור כלל הדירות שאושרו להשכרה.

 

שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו): "ההצעה שעברה מהווה ערך מוסף עבור הזכאים ועבור היזמים גם יחד. מחיר למשתכן ממשיכה להתעדכן כל העת ולהתאים למציאות המשתנה, לטובת הזוגות הצעירים והצלחת הפרויקטים השונים בכל רחבי הארץ. משרד הבינוי והשיכון מביא לידי ביטוי בהצעה זו את ההסתכלות השלמה על התוכנית כפתרון ממשי למשבר הדיור בישראל על שלל היבטיו".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה