מסתבר שרמת גן היא העיר שהכי טוב לחיות בה בישראל

על פי דו"ח מדדי החיים בערים הגדולות בישראל רמת גן מובילה במדדי ההכנסה, תוחלת החיים, צפיפות הדיור ועוד; בת ים במקום האחרון

חדשות ספונסר 12/02/2019 12:12

א+א-

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת היום את מדדי איכות החיים בערים הגדולות בישראל. בלשכה פיתחו 70 מדדי איכות חיים ו-49 מתוכם זמינים בפילוח לפי 14 הערים הגדולות בישראל. בין המדדים - שיעור התעסוקה, תאונות דרכים, בריאות, אמון במערכת הבריאות, דיור ותשתיות, חינוך, השכלה וכישורים, סביבה – פארקים ושטחים ירוקים, רווחה אישית, תרבות וקהילה ועוד.

 

רמת גן דורגה במקום הראשון במדדי איכות חיים. היא מובילה בהכנסה חציונית ברוטו מעבודה למשק בית, בשביעות רצון מעבודה, בתוחלת חיים, בשיעור הזכאות לבגרות בקרב בני 26 .צפיפות הדיור בה היא הנמוכה ביותר.

 

רחובות מדורגת במקום השני ומובילה בשביעות רצון מאזור המגורים ומהדירה והיא מהמובילות בתוחלת חיים. בראשון לציון שבמקום השלישי שביעות הרצון מהמצב הכלכלי ומפארקים ומשטחים ירוקים באזור המגורים הן הגבוהות ביותר.

 

בתל אביב-יפו המדורגת רק במקום הרביעי, שיעור התעסוקה הוא הגבוה ביותר ושיעור המועסקים במשרה חלקית שלא מרצון – הנמוך ביותר. פתח תקווה היא מהמובילות באמון בממשלה. בני ברק מובילה בשביעות הרצון מהחיים, באמון גבוה במערכת הבריאות, בהערכה עצמית של בריאות טובה, במספר קטן של מקרים חדשים של סרטן בקרב גברים ונשים, באחוז קטן של עודף משקל בכיתות א ו-ז ובשיעור הצבעה גבוה בבחירות לכנסת.

 

בנתניה נמצא אחוז גבוה של הערכה עצמית של בריאות טובה ומספר נמוך של מקרים חדשים של סרטן בקרב נשים.  באר שבע היא העיר היחידה שבה גרות יותר נשים המועסקות בתפקידי ניהול במגזר הציבורי מאשר גברים. תמותת התינוקות בעיר היא הגבוהה ביותר, ואחוז הולכי רגל הרוגים מתוך סך הולכי רגל שנפגעו בתאונות דרכים בדרכים עירוניות הוא הגבוה ביותר. חיפה מובילה באחוז בני 30 בעלי השכלה על-תיכונית וגבוהה ובשיעור השימוש באינטרנט.

 

בחולון אחוז הסובלים מרעש חיצוני בדירה הוא הגבוה ביותר. אשדוד מובילה בשביעות הרצון מפארקים ומשטחים ירוקים. אך גם מספר המקרים החדשים שלסרטן בקרב גברים בעיר הוא הגבוה ביותר.

 

במקומות האחרונים נמצאות ירושלים, אשקלון ובת ים. למרות הדירוג הנמוך, ירושלים מובילה באופטימיות: היא נמצאת במקום הראשון במדד ציפיות ביחס לעתיד. בירושלים גם דואגים לעתיד: היא מובילה באחוז פסולת ממוחזרת. אשקלון היא מהמובילות באמון בממשלה, ונמצאת במקום האחרון בשביעות רצון מעבודה. בת ים מובילה בשיעור הנמוך של תמותת תינוקות, ותוחלת החיים בה היא הנמוכה ביותר.

 

נתונים על בית שמש וכפר סבא - על אף שהערים בית שמש וכפר סבא לא נכללו בדירוג בשל מיעוט נתונים זמינים, אפשר למצוא נתונים עליהן בחלק מהמדדים. כך למשל, כפר סבא מובילה בהכנסה חציונית ברוטו מעבודה למשק בית ובתוחלת חיים. בבית שמש לא נרשמו תאונות דרכים קטלניות ולא היו הולכי שנהרגו בתאונות דרכים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה