לראשונה, דירות לא מכורות של מחיר למשתכן יימכרו למדינה לטובת דיור ציבורי

יישום ההחלטה צפוי להתחיל בכרמיאל וקריית ביאליק; על פי הצפי מדובר בעשרות של דירות שיוכלו להתווסף למלאי הדיור הציבורי

חדשות ספונסר 12/02/2019 12:12

א+א- 1

משרד הבינוי והשיכון מודיע הבוקר כי תוכנית מחיר למשתכן ממשיכה להתעדכן לטובת הציבור בישראל, באמצעות הקלות ליזמים והעצמה של הדיור הציבורי.

 

על פי ההחלטה, אשר אושרה לפני כחודשיים במועצת מקרקעי ישראל, בפרויקטים של מחיר למשתכן, אשר נמצאים בשלב המכירה ללא הגרלה (עברו את כל שלבי ההגרלות), תוכל המדינה לפנות אל היזם במטרה לרכוש דירות עבור מלאי הדיור הציבורי, יישום ההחלטה צפוי להתחיל בכרמיאל וקריית ביאליק.

 

הרכישה תתבצע במחיר שייקבע בין המדינה ליזם, ולא יותר מהמחיר למ"ר שנקבע במכרז. לפני הרכישה תיבחן התאמת מאפייני הדירה לרשימת הצרכים של משרד הבינוי והשיכון ברכש דירות, ובהתאם לנוהלי המשרד.

 

כמו כן תינתן אפשרות לביצוע התאמות לנכים רתוקים זכאי דיור ציבורי, לפי סיכום מראש מול היזם. על פי הצפי מדובר בעשרות של דירות שיוכלו להתווסף למלאי הדיור הציבורי.

במקומות שבהם יש כמה דירות המוצעות על ידי שני יזמים או יותר, ואשר עונות לאותם המאפיינים, המשרד יבצע הליך תחרותי סגור בין היזמים האמורים. במסגרת ההליך, יינתן משקל למועד המסירה הצפוי של הדירות, למחיר המוצע ולקריטריונים נוספים בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של המשרד.

 

הוות"פ אישרה הצעה נוספת של משרד הבינוי והשיכון, המקלה עם ציבור היזמים בפרויקטים של מחיר למשתכן. על פי ההצעה, יזם בפרויקט מחיר למשתכן אשר מיום ביצוע ההגרלה הראשונה עברה שנה, ונותר כעת עם פחות מ-15% מהדירות (או 8 דירות) יוכל לבקש לדלג על שלב הגרלות ההמשך, ולעבור לשלב המכירה ללא הגרלה, כך שיוכל למכור עצמאית את הדירות הנותרות לזכאים חסרי דירה ומשפרי דיור בעלי אישור זכאות בתוקף.

 

שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון: "ההחלטות שמוביל משרד הבינוי והשיכון מהוות תמהיל נדיר של סיוע לאוכלסייה המוחלשת של דיירי הדיור הציבורי, יחד עם קידום נוסף לתכנית הדגל מחיר למשתכן לזוגות צעירים חסרי דירה. גאה על אישור דרך נוספת להגדלת מלאי דירות הדיור הציבורי יחד עם הקלה ליזמים שתסייע בקידומה של התכנית ותקדם זוגות צעירים נוספים לקבלת דירה ראשונה בהנחה".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ממש לא לראשונה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    יקZאי 12/02/2019 12:48