חדשות כלכלה

הממשלה מציגה את ספר תכניות העבודה השנתי ל-2019

משרד הביטחון מפרסם לראשונה את תכניותיו לציבור; במשרד האוצר מבטיחים 60,000 התחלות בניה; משרד הבריאות שואף להגדיל את התקציב ב-3 מיליארד ₪

חדשות ספונסר 10/02/2019 10:55

א+א-

למרות הבחירות המתקרבות, וחילופי השרים שיגיעו איתן, מפרסמת היום הממשלה את יעדי המשרדים השונים ל-2019 בספר תכנית העבודה השנתי. בספר 800 עמודים המרכזים את תכניות העבודה של 26 משרדי ממשלה.

 

בפעם הראשונה משתתף משרד הביטחון בפרסום תכניותיו. במשרד טוענים שהדבר נעשה משיקולי שקיפות, אולם חלקים גדולים מתכנית העבודה של המשרד הוגדרו סודיים ולא פורסמו משיקולי אבטחת מידע. משרד הביטחון מעוניין לשמור על היתרון הטכנולוגי של צה"ל על ידי השקעה במערכות לחימה חדשניות וחיזוק התעשיות הביטחוניות. המשרד הציג יעדים בתחום היערכות העורף לחירום, מעבר מחנות צה"ל לדרום הארץ וגידול של 5% בגיוס חרדים לצה"ל.

 

משרד האוצר מפרט את תכניותיו בקווים כללים של שמירה על אחריות תקציבית והגדלת הצמיחה והפריון. במשרד פרסמו כי הגירעון הצפוי יגיע ל-2.95 וזאת למרות הערכות שדיברו על 3.3% גירעון. באוצר צופים כי בשנת 2019 נראה המשך צמצום בפערי ההכנסות ואי השוויון, וכן גידול משמעותי בהתחלות הבניה השנה, עם יעד של 60,000 יחידות דיור חדשות.

 

משרד התחבורה מתייחס לתכנית הרכבת הקלה בגוש דן הסובלת מעיכובים ואיחורים ומעדכן על דחייה נוספת בקו הסגול והירוק (הקווים לאזור רמת גן ולאזור ראשון לציון), שיתחילו לפעול רק בדצמבר 2026. הקו האדום יושק בזמן – אוקטובר 2021.

 

משרד הבריאות מדווח על כוונות להקים 3 בתי חולים חדשים בדרום ובצפון הארץ. על פי יעדים קודמים בית חולים בבאר שבע אמור היה להיבנות עד שנת 2025, אך ככל הנראה היעד הזה לא יושג.  בנוסף מדברים במשרד על הגדלת מספר הסטודנטים לרפואה, אך בד בבד עם הידיעה על כך שלא אושרה הקמת פקולטה לרפואה באריאל, כנראה שגם המטרות האלה לא יתקיימו השנה.

 

במשרד התיירות קובעים יעדים לתיירות נכנסת השנה, במקביל להגדלת מספר חדרי המלון בארץ. במשרד הכלכלה רוצים להגדיל את הייצוא ובמשרד להגנת הסביבה שואפים לצמצם את זיהום האוויר.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר עם פרסום ספר התכניות:"נמשיך לקדם הפחתה ברגולציה, להאיץ הליכי דיגיטציה בשירות הציבורי ולקדם פיתוח כלכלי־חברתי, שישפר את איכות החיים של תושבי ישראל".

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה